Рішення Кабміну про націоналізацію Приватбанку викликало доволі неоднозначну та паничну реакцію з боку вкладників, які становлять майже третину населення України. На наступний день після рішення уряду в банку зафіксували найбільший за всю історію відток гривні, клієнти знімали майже по 2 млрд в день. 

Редакція «Грушевського, 5» вирішила розпитати народних депутатів, чи вважають вони доцільним крок про перехід Приватбанку у державну власність.

lub.png

Дмитро Лубінець, фракція БПП

У держави просто не було іншого вибору. Коли власники не виконують зобов’язання стосовно докапіталізації банку, то банк потрібно визнавати недієздатним та вводити тимчасову адміністрацію. З огляду на те, наскільки це великий банк і яку частку він займає в банківський сфері, держава прийняла єдине правильне рішення - зробити його державним. Уряд взяв на себе зобов’язання по всім вкладам. Всі кошти, які розміщені на теперішній час в Приватбанку, всі  вони будуть забезпечені державою. На мій погляд, щоб втримати ситуацію був тільки один вибір. Держава зробила все для того, щоб люди, які розмістили активи в цьому банку і вся банківська система утрималась та працювала далі.

pap.png

Михайло Папієв, фракція «Опозиційний блок»

Хотів би звернути увагу на відгуки, які лунають від міжнародних структур, бо вони мене більше цікавлять. Само собою, МФВ привітав це рішення, тому що для них як кажуть «баба з возу - кобилі легше», адже якщо б не було рішення по Приватбанку, то в перспективі могла бути фінансова криза, дефолт. Враховуючи те, що МВФ є фінансовою структурою, фонд цікавить лише те, щоб держава-позичальник обслуговувала кредити та платила гроші. В усіх країнах, де працював МВФ, повністю знищувалась економіка, промисловість, аграрний сектор, країни переводились в режим суцільного споживання, щоб вони постійно просили гроші. Позиція фонду доволі цинічна, бо вони зраділи цьому рішенню, адже держава взяла на себе всі ці витрати.

У зв’язку з рішенням про націоналізацію постає питання справедливості, бо фінансування з держбюджету будь-якого банку – це означає, що недолуга політика Нацбанку відносно Приватбанку буде сплачуватися коштами звичайних людей. Відповідно, виникає питання про необхідність порушення кримінальної справи проти керівництва НБУ, правління і власників Приватбанку, потрібно проводити аудит, щоб з`ясувати куди пішли гроші для рефінансування, чи відбувалось кредитування пов’язаних з банком структур. Тобто, паралельно мають вирішуватись правоохоронні функції, щоб отримати чітку відповідь про те, хто ж винен в цій ситуації. Нацбанк не міг не знати протягом цих трьох років, що Приватбанк дійде до такої ситуації.

Зараз абсолютно логічним був би крок, щоб перші особи держави солідарно внесли на рахунки Приватбанку свої кошти, вказані в електронних деклараціях. Вони повинні показали всім людям принцип стабільності та що вони вірять в те, що роблять.

depandr.png

Дмитро Андрієвський, фракція БПП

На мою думку, націоналізація Приватбанку – це правильний крок. Звичайно, хотілося б, щоб приватні акціонери розбиралися зі своїм майном, але ж ми бачимо, що сьогоднішній фінансовий стан банку такий, що він міг збанкрутувати. Тому входження держави у статутний капітал, враховуючи ситуацію з Приватом – це нормальна світова практика. Наприклад, у США під час кризи уряд ставав власником найбільш міцних банків, які потім продавалися і ставали знову приватними. На мій погляд, це єдине правильне рішення, ситуація буде стабілізуватися й банківська система буде працювати в нормальному режимі. На бюджет, як нас запевняє уряд, це не вплине, тому що гроші вже були закладені, в тому числі на капіталізацію банків. Це була одна з вимог наших міжнародних партнерів, МВФ.

depl.png

Микола Люшняк, фракція БПП

Вважаю, що це є доцільним. Ви знаєте скільки складає докапіталізація Приватбанку за останній рік? - 20 млрд грн. Держава зробила вимушений крок, адже кожний рік Приватбанк робив відкладальний момент, який не вирішував по суті жодної проблеми. Це був рішучий крок Кабміну і його треба було зробити ще давно. Наприклад, я маю рахунок в Ощадбанку, тому що довіряю державі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий