Тарас Остапів: «В Україні не існує успішних реформ» фото

Тарас Остапів – випускник Київської Академії Політичних Перспектив (КАПП), підприємець, благодійник відповів на питання нашої редакції щодо нагальних змін, реформ в Україні, своєї громадсько-політичної діяльності, цінностей та поглядів, будучи політиком нової формації.

 

 

Тарасе, перше традиційне запитання: хто такий Остапів Тарас?

 

Остапів Тарас – це, в першу чергу, українець, людина, яка пишається, що має можливість народитися на українській землі. У другу чергу, я підприємець, патріот своєї країни.

 

Наразі для українців це болюча тема: а хто такий справжній патріот України для Вас?

 

Справжній патріот – це людина, яка любить свою країну, цінує цінності, які панують у цій країні. Це людина, яка робить те що знає, що вміє і не боїться нічого. Ця людина орієнтується на кінцевий результат. Це набір вмінь, навичок, які людина здобуває і в майбутньому висвітлює.

 

Тарасе, ви успішна людина, успішний підприємець, не зважаючи на Ваш вік, Ви вже багато чого досягли. Питання полягає у наступному: Ви йдете у політику з конкретною сферою діяльності – підприємницькою. Проте політика та бізнес відрізняються усім. Що трапилось у Вашому житті та в який момент Ви зрозуміли, що Вам необхідна політика та громадсько-політична діяльність?

 

Це був момент, коли я побачив, яка несправедливість у нас в країні та поставив собі запитання: «Чому не я?». Це був перший крок. А другий крок був коли я почав займатися підприємницькою діяльністю. Я працював у таких секторах, як управління менеджментом та паливно-енергетичний комплекс. Останнім місцем моєї роботи була транспортна логістика.


Я побачив як дійсно складно працювати підприємцем, як утискають та який є вплив влади на бізнес. Мова йде про перелік дій та алгоритм з чого все починається: з процедури реєстрації, з недосконалої податкової системи, різних судових розбіжностей. Я зрозумів, що цей вплив влади повинен бути меншим та м’якішим. І в цей момент я зрозумів, що необхідно захищати інтереси суспільства.

 

Якщо узагальнити, що Вас більше штовхає до політики: проблеми, які Ви бачите у роботі, які варто було б вирішити більш легким шляхом або патріотизм, де Ви бачите загальні проблеми, які також варто вирішувати?

 

Я вважаю, що ці питання, які гальмують малий бізнес необхідно вирішувати швидко і моментально. А це як павутиння, яке сковує малий бізнес і не дає йому розвиватися. Тому питання вивчення податкового кодексу потребують серйозних доопрацюваннь, такі як основи введення господарської діяльності та інші питання, на які необхідно звернути увагу.

 

На Вашу думку, наскільки реально малому бізнесу стати середнім, а середньому великим? Хто швидше досягне такої мети?

 

Зараз найімовірніше великий бізнес може стати малим, тому що завжди є питання ризику. Великий бізнес – це системи певних подій, на які необхідно швидко реагувати і усувати ті проблеми, котрі є вже зараз, щоб в майбутньому не розпутувати великий клубок негативу.

 

Чи не складається у Вас такого враження, що великий бізнес одразу за рахунок фінансування створюється як великий бізнес і існує певний час, а малому бізнесу, за урахуванням податкової системи та інших факторів, досить складно перетворитися у середній?

 

Я вважаю, що з малого бізнесу необхідно набиратися практики та досвіду, щоб в майбутньому перейти на рівень середнього бізнесу і розвиватися. Малий бізнес – це як трамплін у щось нове та невідоме, це для підприємця як перша планка.

 

На ваш погляд, хто такий лідер у політиці та якими рисами він має володіти?

 

Лідер – це покликання. Лідер – це людина, яка здатна вести за собою та вміє користуватися такими поняттями як планування, організація, контроль, самоконтроль та мотивація. Людина може називатися лідером, якщо вона правильно налаштує цей процес. Ця людина зможе наштовхувати своїх однодумців на правильну думку та мотивувати їх. Тому, що мотивація може бути не тільки у фінансовому плані, але й переважно у моральному також.

 

Яка Ваша думка, з приводу того, що у нашій державі велика кількість керівників, але не так багато лідерів. І те, що Ви перерахували вище чи повинно транслюватися на державу?

 

Керівникові необхідно багато вчитися, вивчати нової інформації, йти крок за кроком, для того, щоб в майбутньому стати лідером. Проте, на мою думку, бути лідером не так важко, головне – це бажання.

 

Хто такий справжній політик на скільки важлива його стратегічна мета?

 

Справжній політик – це, в першу чергу, чесна людина, у якої співпадає власні інтереси з інтересами виборців. Це людина, яка повинна доводити свою відданість тим людям, які дали йому право бути політиком. Для політика основне бути відвертим, відкритим та прозорим. Це моя особиста точка зору і якщо говорити про нашу українську політику – то тут є де рости.

 

 

Що має бути спільною метою суспільства та політика?

  

Спільні інтереси. Інтереси політиків не повинні бути на порядок вищими інтересів своїх виборців. Тобто, лобіювання власних інтересів недопустиме.

 

Скільки з нинішніх народних депутатів є професіоналами, а скільки є випадковими людьми?

 

Нинішній склад Верховної Ради досить чітко нагадує мені картину Казимира Малевича «Чорний квадрат». Тому що відрізнити фальш від оригінала може тільки експерт. У Верховній Раді сформувалася досить велика кількість людей, які своїм професіоналізмом і за рахунок своїх дій можуть показати хороший результат. Проте, як усім відомо, монета має дві сторони, тому також сформувався ряд людей, які працюють на піар, лобіюють власні інтереси та для котрих цінності відходять на другий план.


Свою відданість необхідно доводити щоденно та щохвилинно. Потрібно виконувати певний план дій, для того, щоб тобі не було соромно називатися патріотом. Я вважаю, в українській політиці, політиком може бути лише патріот.

 

Залишилося приблизно 100 днів до місцевих виборів. Чи будете Ви балотуватися?

 

Так, тверде так. Я планую приймати участь у майбутніх виборах. Проте у мене є 100 днів. За 100 днів можна здійснити безліч справ. Потрібна хороша підготовка, необхідно все продумати. Це рішення буде обґрунтованим, виваженим та зваженим, та головне беземоційним.

Чи були пропозиції та зустрічі від політичних сил?

 

Так, були пропозиції представляти інтереси тої чи іншої партії. Проте у мене є час для того, щоб прийняти рішення. Буду керуватися тими інтересами, які представляє та чи інша партія, як ставиться до виборців і найголовніше: не обіцяє, а діє!

 

У нас в Україні є медики, вчителі, які мають дуже невелику заробітну платню.  На Вашу особисту думку, яка вона повинна бути?

 

Так, дійсно, така проблема є в Україні. І тут варто говорити, що до неї ставляться з необережністю. Тому що медики та вчителі – це є люди від Бога. Проте держава ставиться до них з презирством, тобто відносить їх на другий план.

 

Як політик нової формації, який розуміє та бачить ці проблеми, чи готові Ви після перемоги у місцевих виборах займатися цими питаннями?

 

Я готовий. Проте завжди необхідно бути підготовленим. Тобто правильно оцінити матеріал, нормативно-правову базу і вивчити предметно ці питання. Я вважаю, що якщо я зараз дам чітку відповідь, що «так я готовий і все одразу буде добре», це буде не зовсім правильно та лояльно до тих хто мене знає та до тих викладачів і лікарів.

 

Що, на Вашу думку, серед реформ в Україні вдалося, а що ні?

 

Наразі в Україні є тренд реформ. Реформа – це для мене річ, яку потрібно постійно доопрацьовувати. Страхова медицина є досить хорошею реформою, проте це «шматок м’яса», який необхідно доопрацьовувати та вносити правки.