Олександр Щипцов: "Професійні кадри – це наш головний актив" фото

Про установу, її модернізацію, плани на майбутнє та боротьбу з Російською Федерацією розповів Олександр Щипцов, начальник ДУ «Держгідрографія» 

 

Олександр Щипцов — молодий керівник з універсальним досвідом роботи в галузі морського та річкового транспорту. Знає портову діяльність, суднобудівництво, відповідав за безпеку на морському та річковому транспорті, адже працював на керівних посадах не один рік. З 2018 року очолює Держгідрографію. Із самого дитинства його життя тісно пов’язане з морем, оскільки і дідусь, і батько працюваи в морській галузі. Наразі шлях династії моряків продовжує Олександр Щипцов. 

 

Колеги відзиваються про молодого керівника як про амбіційного, наділеного високими організаційними здібностями начальника. Його перший заступник Богдан Устименко вважає, що Олександр комунікабельний та професійний управлінець, адже за короткий термін зумів зібрати навколо себе команду професіоналів, які розвивають Держгідрографію та виводять її на новий професійний та технічний рівень.

 

- Олександре, розкажіть для початку, чому саме обрали для себе морську галузь, і трішки про те, чим займається державна установа «Держгідрографія», оскільки читачі можуть вперше чути  про її існування.

 

- Любов до моря мені прищепили ще в дитинстві. Адже мій дідусь мав великий досвід служби на кораблях ВМФ, у тому числі більше 10 років був капітаном 2 рангу на дизельних і атомних підводних човнах. Він брав участь у шести бойових службах, унаслідок роботи на атомних човнах отримав важке захворювання – променеву хворобу. Але дідусь продовжував воєнну службу, а після її закінчення тривалий час працював головним редактором журналу «Заклик» Українського товариства сліпих. Крім того, мій батько контрадмірал Військово-Морських Сил України і старший брат довгий час працював в галузі. Тому я вирішив продовжити династію моряків.   

                                              

Якщо говорити про Держгідрографію, то спершу варто пояснити, що взагалі таке гідрографія. Вона є галуззю прикладних наук, яка займається вимірюванням глибин та описом фізичних особливостей океанів, морів, прибережних районів, озер і річок, прогнозує їх зміни з часом. Гідрографія також передбачає вимірювання припливу та течії.Гідрографічну інформацію використовують для складання морських карт, якими користуються всі мореплавці для навігації. Вона необхідна для безпечного, ефективного та сталого ведення будь-якої діяльності, що відбувається в морі та на морі.

 

Саме Держгідрографія забезпечує майже всі види діяльності, пов’язані з морем: безпеку судноплавства, захист морського середовища, розвиток національної інфраструктури, управління прибережною зоною, морські дослідження, оборону і безпеку держави, туризм, а також експлуатацію морських ресурсів та делімітацію морських кордонів.