Депутат Бундестагу склав мандат через скандал із закупівлею масок фото

Депутат Бундестагу, представник правлячої партії Християнсько-демократичний союз Ніколас Льобель склав мандат через скандал із закупівлею медичних масок.

"Щоб відвернути подальшу шкоду від моєї партії, я негайно відмовляюся від мандата в Бундестазі", - цитує депутата "Німецька хвиля".

Льобель, фірма якого отримала комісію в розмірі 250 тисяч євро за посередництво між постачальником китайських захисних масок та двома приватними компаніями, визнав помилковість таких дій.

 

Інший фігурант скандалу Ґеорґ Нюсляйн з Християнсько-соціального союзу поки що мандат не склав. Проте він оголосив про свій вихід із фракції ХДС/ХСС і пообіцяв, що не виставлятиме свою кандидатуру на виборах до Бундестагу у вересні.

 

Прокуратура Мюнхена розслідує його дії через підозру у корупції.

 

За інформацією Spiegel, Георг Нюсляйн брав участь у замовленні масок FFP2 державними органами. За даними ЗМІ, фірма, пов'язана з Нюсляйном, отримала 650 тисяч євро комісійних за посередництво в закупівлі масок.

 

Загалом, як з’ясувалося, майже два десятки “союзних” депутатів парламентів різних рівнів лобіювали інтереси постачальників для федерального уряду або агітували за компанії, за що отримували певну винагороду.

 

Лідери парламентської групи ХДС у Бундестазі Ральф Брінкгаус та регіональної групи ХСС Александр Добріндт різко засудили поведінку колег по парламенту в листі, фрагменти якого наводить Business Insider.

 

“Отримання народними депутатами грошових виплат за посередництво в постачанні медичних захисних засобів у рамках боротьби з пандемією викликає наше повне нерозуміння і суворе засудження”, - написали вони. Керівники фракції зазначили, що така поведінка завдає шкоди репутації політсили і є неприйнятною.

 

Зазначимо, за даними опитування соціологічного Інституту Yougov, у країні за збереження антикоронвірусних обмежень виступає лише 26% відсотків респондентів, 9% - за їх посилення. Разом із тим 43% вважають запроваджені у країні обмеження надто суворими, а 17% виступають за повне скасування всіх обмежень.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий