Снимок экрана 2018-03-06 в 08.48.57.pngАнатолій Раханський, 
політичний та громадський діяч, народний депутат України 2-го, 3-го, 4-го скликань, 
почесний член ПАРЄ (довічно). 

Починаючи з 2006 року в Україні розпочалася і триває політико-економічна криза і сьогодні вона вже є загрозою для національної безпеки, демократичних засад суспільства, цивілізованої європейської перспективи країни, руйнує та дискредитує парламентаризм і систему державного управління. 

Парламент України перетворюється з інституту народовладдя на біржу егоїстичних вузько корпоративних інтересів із постійною конфліктністю і неефективністю роботи. Саме тому Президенти України (у 2007 р. – В.Ющенко, у 2014 р. – П.Порошенко) призначають дострокові парламентські вибори до Верховної Ради України із застосуванням у 2007 році 100% тієї ж пропорційної системи (по закритим спискам), а у 2014 – 50% по пропорційній (із закритими списками) і 50% мажоритарній. На дострокові вибори (2007-2014 рр.) держава витратила близько 1 млрд. грн.

Пропорційна система виборів по партійним (відкритим) спискам - одна із розповсюджених у світі виборчих систем. Її використовують 57 країн світу. Мажоритарна виборча система – одна із давніших систем, використовується у 83 країнах світу.

Про небезпеки діючої в Україні пропорційної виборчої системи (закритими списками) своєчасно попереджала Парламентська асамблея Рада Європи під час обговорення на сесіях ПАРЄ (2007 – 2010 рр.) питань «політичної кризи в Україні» за терміновою процедурою із прийняттям Резолюцій (№ 1549 в 2007 р. і № 1755 у 2010 р.).

Пунктами Резолюції № 1549 (п.п.12,15.3, 15.4) ПАРЄ запропонувала владі України і політичним силам терміново внести зміни в Закон про вибори народних депутатів України до Верховної Ради і місцевих рад, застосувавши пропорційну систему (відкритими списками), поділивши країну на виборчі округи, щоб виборці самі висували кандидатів до партійних списків.

У 2008 році я особисто звернувся листами «Країна в небезпеці» до Президента України В.Ющенка, Голови Верховної Ради України В.Литвина, лідерів політичних партій, парламентських фракцій з приводу політико-економічної кризи в державі і проханням терміново виконати Резолюцію ПАРЄ № 1549 від 2007 року. З таким же проханням звернулися за цими адресами Асоціація народних депутатів України (I – V скликань), Міжнародний комітет захисту прав людини, Українська національна консервативна партія та багато інших організацій і партій. Однак влада, народні депутати не реагують на виконання Резолюцій ПАРЄ.

Парламент – це вищий інститут влади, куди повинні обиратись народом їхні гідні представники, висококваліфіковані спеціалісти галузей держави. Це інститут мудрих, політиків і фахівців, викладачів – професіоналів, а не «учнів».

Органи влади потрібно терміново очистити від корупціонерів. До управління державою повинні прийти люди, які поважають своїх пращурів, використовуючи їхній досвід, і у своїх вчинках керуються виключно голосом власної совісті. Тоді не буде необхідності запрошувати на керівні посади закордонних найманців, які отримують заробітну плату сотнями тисяч гривень на місяць.

Як член ПАРЄ на протязі десяти років, почесний член ПАРЄ з дванадцяти річним стажем, я занепокоєний тим, що не виконавши Резолюції ПАРЄ, ситуація в державі стане гіршою. Окрім того, ПАРЄ має право, і може його застосувати, прийнявши резолюцію про припинення членства України в Раді Європи за невиконання Резолюцій ПАРЄ 2007 та 2010 рр. І це в той час, коли держава готується до членства в Євросоюз – важливу європейську економічну інстанцію.Загрузка...

Оставьте первый комментарий