Верховна Рада в четвер ухвалила євроінтеграційний закон  про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.


За нього проголосували 305 депутатів.


Закон визначає правові та організаційні засади здійснення діяльності у сферах забезпечення захисту здоров’я та благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів, а також обігу побічних продуктів тваринного походження.


Законом визначено терміни, законодавство про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, сферу дії Закону, основні напрями державної політики у сфері ветеринарної медицини, органи державного управління у сфері ветеринарної медицини, принципи розроблення, затвердження, перегляду і застосування ветеринарно-санітарних заходів тощо.


Законопроєкт "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин" було розроблено з метою системного та комплексного регулювання суспільних відносин щодо захисту здоров’я та забезпечення благополуччя тварин, ветеринарної практики, виробництва, обігу та застосування ветеринарних препаратів з урахуванням міжнародних зобов’язань України, зокрема в рамках Угоди про асоціацію з ЄС. 

Новий закон імплементує 14 актів Європейського Союзу, істотно скорочує кількість і строки видачі ветеринарних документів, дозволяє видачу дозвільних документів, а також рецептів на ветпрепарати в електронному вигляді, посилює захист інтелектуальних прав на нові ветеринарні препарати і посилює відповідальність за порушення в сфері ветмедицини.


"Оновлення державного регулювання в галузі ветеринарної медицини, благополуччя тварин і сфері ветпрепаратів назріло давно.  Новий Закон дозволить посилити  захист здоров’я і благополуччя тварин, сприятиме розвитку ветеринарної медицини, сільського господарства, міжнародної торгівлі", - прокоментував прийняття закону заступник міністра економіки Сергій Глущенко.


Новий закон про ветеринарну медицину набере чинності на наступний день після опублікування, але вводиться в дію тільки через два роки.


Документ розроблено робочою групою при Мінекономіки із залученням фахівців Держпродспоживслужби, проєкту технічної допомоги “Вдосконалення законодавства, контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні”, представників бізнес-асоціацій, а також народних депутатів.

 



Загрузка...

Оставьте первый комментарий