“Національна платформа” передала до Міністерства юстиції 14 тисяч підписів
Політична партія “Національна платформа” https://platforma.in.ua/передала до Міністерства юстиції 14 тисяч підписів на підтримку рішення про створення партії, яке було ухвалене на Установчих зборах партії 10 жовтня 2019 року.
З нагоди цієї події в інформаційній агенції УНІАН відбулася прес-конференція за участі керівництва партії. Ініціатор створення партії “національна платформа”, політтехнолог, голова Інституту демократії та розвитку “Polita” Катерина Одарченко https://platforma.in.ua/aboutпривітала соратників з успішним збором підписів, зазначивши, що при необхідних 10 тисячах було зібрано 14 тисяч. Підписи на підтримку партії були зібрані через мережу партійних наметів і активістів у більшості регіонів України. На мові політтехнологів – «у полі».
Катерина Одарченко також окреслила основні цінності партії та її політичну програму. Вона зазначила, що партія планує брати участь в місцевих виборах. Політична сила спирається на реальну підтримку громадян - впродовж року в регіонах України було проведено близько 50-ти стратегічних сесії, на їх основі розроблена дорожня карта партійного будівництва. Були зібрані робочі групи за основними напрямами, які трансформувалися в Комітети партії.
Для того, щоб реалізувати цілі та програмні завдання громадської ініціативи, вирішено створити політичну партію з християнсько-демократичною ідеологією за європейськими стандартами партійного будівництва. Програма партії є квінтесенцією рішень, розроблених з використанням даних щодо очікувань українських громадян https://platforma.in.ua/program.
“Ми не підтримуємо ліберальний і лібертаріанський устрій, відповідно до якого пропонується продавати державні активи, запустити нову хвилю приватизації, і не сповідуємо соціалістичну ідеологію. Наша матриця – солідарність, повага до людини, людиноцентризм. Ключові цінності для нас – це людина, її інтереси і права. Програмна основа – економічний протекціонізм і підтримка національного виробника. Ми будемо відстоювати прийняття Інвестиційного кодексу – основоположного документу для розвитку економіки. Акцент в цьому документі має бути зроблений на створенні пріоритетів та інструментарію розвитку українського національного виробника. Іноземним інвесторам при цьому має бути запропонований пакет, який передбачатиме не лише отримання прибутків та їх виведення за кордон, а насамперед створення в Україні нових конкурентоспроможних виробництв і нових робочих місць. Економічний протекціонізм передбачає не масштабне відкриття всіх ринків і знищення внутрішнього виробника, а розвиток власного виробництва в промисловому і аграрному секторах” – зазначила Катерина Одарченко.
Для України Інвестиційний кодекс має стати основоположним документом розвитком національної економіки, в якому необхідно визначити гарантії для інвесторів. Пріоритет має належати і бути закріплений в кодексі українському бізнесу. Іноземні інвестиції потрібні країні для залучення нових технологій, сучасних управлінських практик і ефективних підходів до створення конкурентоспроможних виробництв. Якщо ж іноземний інвестор зацікавлений лише у отриманні прибутку і його виведенню за межі України, це не приносе очікуваної користі економіці країни.
За умови, коли внутрішній інвестиційний потенціал українського бізнесу не використовується, розраховувати на значний приплив іноземних інвестицій марно. Наприклад, Південна Корея за легкістю ведення бізнесу посідає 5 місце в світі, а в Глобальному індексі інновацій – 14. У цій країні пріоритетом усіх економічних реформ було стимулювання розвитку внутрішнього виробника – як в промисловості, так і в аграрному секторі. Преференції створювалися для корейських виробників, на умовах створення нових робочих місць і розширення виробництва. Заможні корейці інвестували у промисловість країни, зокрема в суднобудування, енергетику, машинобудування. Завдяки цьому країна досягла економічного успіху впродовж життя одного покоління.
Економічний протекціонізм - це матриця, якою користуються більшість економічно розвинутих країн ЄС, США та Ізраїль. Щодо питання впровадження ринку сільськогосподарських земель, політична партія “Національна платформа” заявляє, що питання насамперед полягає не в ринку землі, а в плані розвитку села.
“Національна платформа” ставить у пріоритет інтерес селянина і фермера та пропонує використати для розвитку сільських територій південнокорейську модель. Тобто середній рівень зарплати в агросекторі має бути відповідним середньому рівню заробітної плати в промисловому секторі. З цією метою необхідно надавати дотації агровиробникам, які виробляють висококонкурентну продукцію, що постачається на експорт. Завдяки цьому розвиватиметься переробка і зростатиме додана вартість української агропродукції, розвиватиметься сільська інфраструктура і зберігатиметься поселенська мережа.
Під час участі в місцевих виборах партія пропонуватиме виборцям саме такі ключові меседжі, а також поєднуватиме програмні засади з представленням цільових регіональних програм, які відображатимуть інтереси місцевих громад. “Національна платформа” пропонуватиме конкретні рішення для місцевих та міських рад, відповідно до принципу прямої демократії.
Представник львівського регіонального активу партії “Національна платформа” Юрій Вуй зазначив, що до збору підписів на підтримку рішення про створення політичної партії активно долучилася молодь, яка покладає на партію свої сподівання про майбутнє в Україні, а не за кордоном. Львів’яни підтримують людиноцентристську ідеологію партії та всесторонній розвиток особистості.
Член правничого комітету партії, адвокат, правозахисник, керуючий партнер юридичної компанії Questa Group Сергій Клєц наголосив, що “Національна платформа” – одна з небагатьох партій, яка зібрала підписи на підтримку за повною процедурою.
“Це колосальний обсяг роботи, і нас приємно здивувало, що під час презентації та збору підписів люди цікавляться політикою партії, змінами, які ми пропонуємо, а також реформою судової системи і роботи органів юстиції. Ми вважаємо, що це дуже важливе питання. Економічне зростання і залучення інвестицій безпосередньо залежать від захисту прав власності, стабільної органів юстиції та судів. Зі своєї адвокатської практики можу зробити висновок, що люди дедалі частіше змушені вибирати іноземні юрисдикції, які гарантують захист їхніх прав. В такому випадку сподіватися на економічне зростання та розвиток країни дуже важко” – підкреслив Сергій Клєц.
Основним завданням правового комітету “Національної платформи” буде розробка проектів документів для реформи системи правосуддя, перетворення судової влади в незалежну прозору гілку влади, та її комплектування компетентними і чесними професіоналами.
Адвокат, керуючий партнер юридичної компанії “Міжнародна консалтингова група” Тарас Самборський зазначив, що політична партія “Національна платформа” розбудовується, залучаючи до своїх лав не професійних політиків, а фахівців у конкретних галузях, які мають необхідну кваліфікацію, життєвий досвід, певний рівень правосвідомості та досягли успіхів у своїй сфері. Такі фахівці зможуть запропонувати суспільству бачення розвитку країни в політичній, економічній та правовій площинах.
У центральній Україні політичну партію “Національна платформа” громадяни підтримували за принципом взаємної довіри між близькими і знайомими людьми, а також людьми які є прихильниками ідеологічного спрямування партії, зокрема людиноцентризму і захисту національних економічних інтересів. Як виявилося, в Україні є великий кластер таких людей, які готові підтримати ідеологічні принципи партії як на регіональному так і на загальнодержавному рівні. Партію свідомо підтримують саме ті люди, що розуміють, які зміни потрібні в країні, прагнуть цих змін і готові доклади зусиль для їхньої реалізації.
Соціолог, експерт в галузі економіки Юрій Гаврилечко як представник економічного комітету партії “Національна платформа” підкреслив, що для політичної сили надзвичайно важливо те, що вона розпочинає свою роботу з місцевих виборів.
Партія пропонує виборцям соціальноорієнтовану модель медичного захисту і п’ятирівневої пенсійної реформи. Ці проекти передбачають запровадження нової системи фінансування. З одного боку ключові реформи залежать від фінансування, але самі по собі гроші нічого не зроблять без якісно розроблених механізмів і відповідного інструментарію реалізації цих пропозицій.
На місцевому рівні “Національна платформа” планує запропонувати виправлення помилок реформи децентралізації, яка призвела до того, що утворюються об’єднані територіальні громади зі профіцитними і дефіцитними бюджетами. Ця реформа була проведена так, що не були розраховані реально необхідні мінімальні видатки на кожного члена ОТГ, якому необхідно надавати пакет публічних послуг. Адміністративно-територіальна реформа в нинішньому форматі має значні недоліки, шляхи вирішення яких партія “Національна платформа” пропонує виборцям розв’язати спільними зусиллями. Цей пакет законодавчих змін партія запропонує на розгляд Верховної Ради України.
“Національна платформа” також запропонує зміни до фіскальної системи України, оскільки нинішня система робить усіх в країні бідними і не дає жодної проектної перспективи для сталого економічного зростання в державі.
Промислові регіони потребують реалізації планів трансформації і розвитку, відповідно до сучасних викликів. Необхідна диверсифікація економіки країни відповідно до сучасних умов. При розробці програм соціально-економічного розвитку регіонів “Національна платформа” буде враховувати увесь спектр факторів і пропонувати конкретні рішення для місцевих громад. Партія також пропонує відновити систему споживчої кооперації в регіонах України для активізації економічної активності. Для прикладу, в Європі в системі кооперації задіяні 17 млн осіб.
Голова громадської організації “Нова українська спільнота” Дмитро Герасименко, як один із активних учасників створення партії “Національна платформа” зазначив, під час поїздок в регіони, роботи “в полі” виявилося, що людей хвилюють практично однакові питання: чому Україна прислухається до побажань із-зовні, але немає власного національного політичного проекту, який відстоюватиме саме національні інтереси?
“Відповідь на це запитання дуже просте: той шлях, яким йде Україна, це не наш шлях. Ті тези які нам декларують зовні, не є оптимальними для України. Це не наш шлях. Нам необхідно зрозуміти, які національні інтереси України, яка наша місія. Майбутнє України нам небайдуже, ми готові запропонувати виборцям концепцію розвитку країни з акцентом на захисті національних економічних, культурних, світоглядних інтересів. Інструментом для реалізації цих інтересів є політична партія, тому закликаємо всіх приєднуватися і підтримати “Національну платформу”, - сказав Дмитро Герасименко.
Активну роль в становленні партії та проведенні стратегічних сесій по усій Україні зіграв підприємець, Член Правління Української асоціації професіоналів у сфері GR і лобізму та співзасновник партії – Чмерук Тимур. За його переконаннями лише розроблена нашою політичною силою комплексна інноваційно-інвестиційна стратегія розвитку країни забезпечить стійке економічне зростання.
Голова благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд», депутат міської ради Кривого Рогу минулого скликання Сергій Смєлий зазначив, що повністю підтримує ініціативу створення партії “Національна платформа”.
Під час збору підписів громадян на підтримку рішення про створення партії у Кривому Розі програмні засади політичної партії отримали широку підтримку. “Ми побачили, що в Кривому Розі є суспільний запит на нову політичну силу, яка публічно відстоює ідею економічного протекціонізму та готова захищати інтереси українських підприємців” – сказав він.
Без реального економічного протекціонізму багато підприємств у промислових регіонах, зокрема в Кривому Розі, Дніпрі, Кам’янському можуть бути закриті. Саме тому для жителів промислових регіонів підтримка “Національної платформи” є осмисленим вибором.
“Маючи досвід у бізнес-сфері, можу сказати, що лише люди, які знають, що таке ефективне виробництво, реальний сектор економіки, і важка праця, будуть вболівати за економічний розвиток регіону. Розвиток середнього бізнесу, цеховиків і підприємців, безпечне залучення інвестицій, має бути пріоритетом для будь-якої політичної партії, але лише “Національна платформа” ставить це за свою мету” – наголосив Сергій Смєлий.
Також значний вклад у процес збору підписів та формування команди на місцях внесли такі партійні активісти, як: Трач Юрій – адвокат та громадський діяч, Степанець Іван – депутат Смілянської районної ради, місцевий активіст, Кутуєв Павло – доктор соціології, Сергій Козлов – голова Асоціації судових репортерів України, Жунько Костянтин – підприємець, Голова профспілки приватних підприємців «Бізнес-Ліга», Константинова Тетяна – психолог, Фучило Дмитро – політичний експерт, громадський активіст, Копаниця Надія – ментор, Юрій Рябчун - видавець преміального бізнес-глянцю «ЧАС ПЕРШИХ», Копаниця Ірина – партнер проектів в сфері медіа та культури, а також всі регіональні команди, які допомогли реалізувати таку масштабну кампанію, як отримання 14 тисяч підписів на підтримку рішення Установчих Зборів про створення політичної партії «Національна платформа».
Отже, політична партія “Національна платформа” пропонує виборцям реалістичну економічну програму, в центрі якої – громадянин та його інтереси, розвиток територіальних громад, український виробник і національні економічні інтереси України.
Оставьте первый комментарий