Навчальна програма "Школа мерів"
Цього літа на базі Києво-Могилянської бізнес-школи (КМБШ) навчатимуться майбутні мери та їхні команди з 13 українських міст.
Кращі з них матимуть також можливість пройти стажування в муніципалітетах міст Вишеградської четвірки. На першій програмі «Школа Мерів» навчатиметься 13 команд кандидатів на роль міського голови з 12 міст України. Усього у Школі навчатимуться 49 осіб, що отримають знання в сфері стратегічного менеджменту, публічного адміністрування та оpen government (відкритий уряд), а також розроблять стратегії розвитку своїх міст.
В основу програми закладена логіка стратегічного та гуманітарного блоків МВА-програм Києво-Могилянської бізнес-школи, що відповідає сучасним світовим трендам в сфері управління макросистемами та західним стандартам бізнес-освіти. Навчання на цьогорічній програмі триватиме з 12 червня до 15 вересня.
Ініціатором цього проекту разом з Києво-Могилянською бізнес-школою та за підтримки Інституту політичної освіти, громадської організації «Громадська рада Смарт-сіті» та Національного демократичного інституту (США) виступив голова Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку «Спільні зусилля» Руслан Рохов.
Руслан закінчив факультет Міжнародних відносин Хмельницького національного університету, за спеціальністю «Економіст-міжнародник, перекладач» у 2009 році. Роком раніше отримав диплом бакалавра міжнародних відносин. У 2009 році став випускником програми «Community Connections», в рамках якої пройшов стажування в Сполучених Штатах Америки. Тема програми — «Волонтерство: ефективний відбір волонтерів, навчання, розподіл завдань та їх винагорода». За роки громадської діяльності реалізував багато громадських проектів, організував десятки акцій, освітніх заходів, конференцій та молодіжних форумів, а також залучив понад 300 000 грн. в різні суспільні проекти, пов'язані з задоволенням потреб молоді та різних громад Хмельниччини. Представляючи цей проект журналістам, Руслан Рохов вказав, що сьогодні міські голови ще не дуже розуміють, як в умовах більшої самостійності, коли вже не діє відмовка «Київ не дає», розвивати своє місто і які можливості відкриваються перед ними.
"Школа мерів" — це сертифікована освітня програма, запущена рядом партнерів. 12 травня ми ввійшли в фазу активної роботи, підписавши меморандум про запуск проекту з Києво-Могилянською бізнес-школою, Інститутом політичної освіти та Агенцію з питань стратегічних комунікацій та регіонального розвитку «Спільні зусилля». У нас також є ряд партнерів — Громадянська платформа «Нова країна» та Громадська рада «Смарт сіті». Метою програми є підготовка міських голів до управління місцевим розвитком в умовах децентралізації. Ми розуміємо, що спроможність людей на місцях не є достатньою і може бути серйозною загрозою для децентралізації. Якщо децентралізація буде проведена, а люди не побачать практичних результатів, вони вважатимуть її хибною, а опоненти піддадуть її нищівній критиці.
Ми розуміємо, що ця реформа правильна, але визначальною є наявність підготовлених кадрів, які візьмуть на себе відповідальність за розвиток міст та територіальних громад. Досвід Польщі свідчить, що успішними були ті громади, у яких міські голови були обізнані, кваліфіковані, мали стратегічне бачення та організували процес", - зазначив керівник програми "Школа мерів".
Також Руслан Рохов відзначив, що потрібно змінювати підходи - ким має бути міський голова, - адже зараз побутує архаїчний стереотип, що мер має бути господарником.
Міський голова має бути лідером-візіонером, який бачить перспективи міста, менеджером-організатором, який вміє організовувати процеси, залучати інвестиції та потрібних кваліфікованих людей — спеціалістів з економіки, сфері ЖКГ, організації публічного простору і т.д.
Якщо таких людей не буде, то міський голова максимум може не дати розвалитися тому, що розвалюється, але це шлях в нікуди. Саме тому створена Школа. Щоб міські голови або кандидати мали можливість підготуватися. Виборцю слід чітко розуміти, що вся відповідальність за розвиток міст після децентралізації лежатиме саме на міських головах. Але в результаті реформи фіскальної децентралізації, фінансові можливості, важелі та компетенції поки отримали лише міста обласного значення і райони.
"В місцевому розвитку важливо мати компетентних людей, які вміють розробляти проекти, залучати фінанси, управляти та бути операторами цих коштів. Такі люди повинні бути в команді міського голови. «Школа мерів» розширює кругозір людей та значно підіймає рівень міських голів і вони зможуть на рівних спілкуватися з міськими головами з Польщі, Британії, Америки. У нас будуть викладати діючі міські голови з країн Вишеградської четвірки, тому така нагода у наших слухачів вже буде" - наголосив керівник проекту.
Цього року програма розрахована на кандидатів у мери. Надалі Школа мерів планує готувати діючих міських голів, а також - підготувати програму для тих, хто мав першу освіту в «Школі мерів», для поглиблення їх знань.
Старт навчання 12 червня, закінчення — 23 серпня. З 29 серпня по 5 вересня відбуватиметься закордонне стажування. І до 15 вересня наші слухачі мають захистити свої стратегії перед конкурсною комісією. Тоді вони отримають документ, який засвідчить їх кваліфікацію, експертність в місцевому розвитку і зможуть зайнятися виборчою кампанією. З чого змістовно складатиметься навчання? Взагалі навчання відбуватиметься в аудиторіях Києво-Могилянської біснес-школи. Процес навчання відбуватиметься з п’ятниці до неділі, кожного дня по 6 годин. Загалом — 144 години лекторних занять.
Саме навчання ділиться на три етапи: основа — два блоки, та 6 блоків поглибленого освоєння тематик, коли розпочнеться підготовка до розробки Стратегії розвитку міста. По результатах навчання кращі слухачі пройдуть стажування в містах країн Вишеградської четвірки — Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, які будуть приблизно відповідати структурам економіки міст, з яких приїхали наші слухачі. Ми запустили Школу на базі Києво-Могилянської бізнес-школи, адже її гуманітарний і стратегічний блоки є наріжними в цьому проекті. Його половина по факту є бізнес освітою — класичний MBA, який навчає бізнес-процесам. Майбутній міський голова, який пройде навчання в нашій школі, навчиться системно мислити, формувати стратегічне значення, організовувати діяльність задля його реалізації.
Оставьте первый комментарий