Україна-2020: Які законопроекти змінять нашу країну в наступному році фото

 

Євгенія Кравчук - народний депутат, заступник голови фракції "Слуга народу"

 

У новорічну ніч люди сподіваються на здійснення мрій. Але в мене і моїх колег є унікальна можливість не загадувати бажання, а виконувати їх. Ми, звісно ж, не Святі Миколаї – але дещо можемо.

 

Турборежим-2019 був лише початком. У 2020 році ми плануємо розробити та ухвалити набагато більше законів, хоча й робитимемо це у спокійнішому темпі.

 

Земельна реформа

 

Панове, сільськогосподарська земля в Україні вільно купуватиметься та продаватиметься. До цього варто почати звикати.

 

Нас не зупинять ані "фермери" в спортивних костюмах з бітами, ані "агрономи" з аксесуарами Louis Vuitton. 

 

Більше жодних сірих схем – лише вільний ринок. Час розпрощатися з Радянським Союзом, коли "всё вокруг колхозное". Але всі необхідні поправки до закону будуть внесені.

 

 

Децентралізація

 

Ми ліквідуємо ще один радянський спадок – адміністративно-територіальну систему. Коли у селі чи містечку не можна вкрутити лампочку до ліхтаря без узгодження з районним чи обласним керівництвом.

 

Усі питання, які може вирішити громада, вона й вирішуватиме. А головне – матиме на це власні кошти, а не подачки з Києва.

 

Реформу має узгодити Конституційний суд, але, сподіваюся, місцеві вибори у жовтні відбудуться вже за новою системою.

 

Народовладдя

 

Це значно ширше поняття, ніж просто виборче право.

 

Ми запровадимо референдуми, процедури відкликання депутатів і мерів, народне вето та народну законодавчу ініціативу.

 

Деофшоризація

 

Хто заробляє гроші в Україні, має платити податки також в Україні. Для цього ми ухвалимо пакет законів анти-BEPS. Ця абревіатура розшифровується як Base erosion and profit shifting і означає розмивання податкової бази і виведення доходів до офшорних країн.

 

Розвинені країни розробили план дій щодо боротьби з цим явищем. Тепер до нього доєднається і Україна.

 

Судова реформа

 

Її розпочали не ми, але нам залишилося багато роботи. Наприклад, запровадити інститути мирових суддів та судів присяжних. А також процедуру медіації. Більшість українців, мабуть, не знайомі з цим терміном, хоча медіація – дуже ефективний інструмент вирішення спорів.

 

Справа в тому, що багато суперечок взагалі можуть не дійти до залу суду, якщо фахівець-медіатор допоможе сторонам порозумітися. Таким чином заощаджуються час та гроші.

 

Медична реформа

 

Як і у випадку з судовою реформою, ми продовжуємо те, що було розпочато до нас. Наступні етапи – автономізація лікарень, створення ефективної служби швидкої допомоги.

 

Крім того, нас очікує реформа вищої та середньої спеціальної освіти. Комплексна податкова реформа, яка стимулюватиме розвиток бізнесу. Залучення інвестицій в охорону культурної спадщини. Реформа антимонопольного законодавства та антимонопольних органів. Законодавче забезпечення незалежності журналістів. Та багато-багато іншого.

 

Мене дуже тішить, що вже з лютого депутати не отримуватимуть усі ці законопроєкти у паперовому вигляді. А українці скачають собі мобільний додаток #Дія, на якому базується наш проєкт "Держава в смартфоні".

 

Зміни відбудуться і всередині нашої партії.

 

Ми плануємо налагодити сучасну та прозору систему комунікацій: з журналістами, гілками влади, іншими політсилами та просто з українцями – як із нашими прибічниками, так і з опонентами. Люди матимуть змогу дізнаватися інформацію про "Слугу народу" з першоджерел.

 

А особисто я мрію у 2020 році читати не лише пояснювальні записки та тексти законів, а й казки моїй доньці перед сном. Зрештою, все, що ми робимо, ми робимо заради наших дітей.

 

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий