Сенат США затвердив Тоні Блінкена на посаді держсекретаря фото

Сенат США затвердив запропоновану новим американським президентом Джо Байденом кандидатуру Тоні Блінкена на посаду державного секретаря.


Про це повідомляє Reuters.


Під час голосування Сенат, який складається із 100 сенаторів, підтримав Блінкена 67 голосами проти 17, що означає, що пізніше цього дня він може скласти присягу головного дипломата США.


Для його затвердження потрібна була проста більшість у підконтрольній демократам палаті.


58-річний Блінкен - давній соратник Байдена, він був його радником за часів адміністрації Барака Обами, коли Байден був віцепрезидентом. Блінкен після служби в якості радника віцепрезидента був підвищений до заступника держсекретаря при президенті Бараку Обамі.


Блінкен є випускником Гарвардського університету і Колумбійського університету (юридичної школи), він працював із багатьма колишніми фахівцями в галузі національної безпеки, які закликали до великого інвестування в американську дипломатію і наголошували на потребі нового залучення США до вирішення глобальних справ.

 


«Демократія відступає по цілому світі і, на жаль, вона відступає і в нас удома… – казав Блінкен агенції The Associated Press у вересні. – Наші друзі знають, що Джо Байден знає, хто вони. Також знають про це і наші суперники. Цю різницю відчують із першого ж дня».


Блінкен працював у Раді національної безпеки в часи адміністрації Білла Клінтона, а потім став директором із кадрових питань сенатського комітету закордонних справ, коли цей комітет очолював Байден.


На початку роботи адміністрації Барака Обами Блінкен повернувся до Ради національної безпеки і був радником віцепрезидента Байдена з питань національної безпеки, а потім пішов працювати заступником держсекретаря США, коли відомство очолював Джон Керрі.


«Тоні Блінкен є прекрасним вибором на посаду державного секретаря, і він є тим, хто буде старанно працювати, допомагаючи зміцнювати Україну», – відреагував на новину про можливу номінацію Блінкена американський політичний експерт Адріян Каратницький.


«Україну Тоні Блінкен знає... досить добре. І цікавився він нашими питаннями не тільки на високих посадах, але й останніми роками, про що, як колишній посол України в США, можу засвідчити. І не тільки тому, що його дід приїхав до США з України», – прокоментував номінацію Ентоні Блінкена колишній посол України в США Валерій Чалий.


Джо Байден каже, що хоче створити дуже різноманітний уряд, і він та його радники часто говорять про прагнення, щоб нова команда віддзеркалювала різноманітність Америки.


Нагадаэмо, минулого тижня слухання Блінкена перед комітетом із закордонних справ Сенату пройшли безперешкодно, і демократи, і республіканці висловилися позитивно.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий