Франсуа Олланд заявив, що Франція виступає за нову сильну організацію з країн єврозони. Також французький президент сказав, що Європа не може стояти на місці і запропонував взяти на озброєння ідею Жака Делора про «Уряд єврозони» з додатковим бюджетом і окремим парламентом для забезпечення демократичного контролю в «Зоні євро». Делор, являється колишнім міністром економіки та фінансів Франції і також є одним з архітекторів євро.

Після підписання Маастрихтського договору у 1992 році та створення зони євро, держави які поділяють спільну валюту, зобов’язуються виконувати правила щодо запозичень і дефіциту бюджету. Але грецька криза показала, як один з 19 членів єврозони послідовно збільшував дефіцит і накопичував борги. Ця проблема була вирішена тільки завдяки роботі європейських інститутів і Міжнародного валютного фонду.

Критики кажуть, що проблема пов’язана з відсутністю централізованого контролю над національною фіскальною політикою країн-членів ЄС. Ще у 2011 році Делор заявив, щоб вирішити кризу, яку переживає євро, державам-членам потрібне більш якісне економічне співробітництво, або — передати національні повноваження в цій сфері до інституцій Європейського Союзу.

Олланд поки що не надав своїх пропозицій, однак зазначив, що ще буде час щоб перебудувати управління єврозони. Також президент додав, що Франція готова взяти на себе ініціативу в цьому питанні.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий