Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення зареєстровано в Раді.

Про це повідомила прес-служба Верховної Ради України.

Згідно з законопроектом до Цивільного і Земельного кодексів України та до Закону України «Про фермерське господарство» вносяться зміни, якими пропонується, що право постійного користування земельними ділянками, наданими для ведення селянських (фермерських) господарств, може успадковуватися. Законопроект №6162 зареєстрований 6 березня 2017, його автором якого єнардеп Вадим Івченко.

«Відповідні зміни та доповнення одночасно до цивільного та земельного законодавства унеможливлять виникнення колізій між нормами актів законодавства України, що в свою чергу забезпечить формування належної нотаріальної та судової практики», ― сказано в документі.

«У зв'язку з відсутністю політичної волі, у земельних відносинах склалась вкрай напружена ситуація щодо земельних ділянок, які були надані фермерам у постійне користування до набрання чинності Земельного кодексу України (2002 р.)», ― написав Івченко на своїй сторінці у Facebook.

Наявність земель на такому праві, згідно з існуючими вимогами законодавства, не дозволяє громадянам, які ведуть фермерське господарство, планувати, ефективно використовувати і передавати ці землі у спадщину.

«Така непослідовна державна політика тільки протягом 2010-2015 років скоротила на 10 тис. чисельність фермерських господарств, а це, в свою чергу, значно зменшило кількість робочих місць на селі», ― вважає нардеп.

«Саме тому мною було запропоновано компромісний варіант вирішення даного питання, а саме ― врегулювати питання спадкування даних земельних ділянок, для того, щоб їх власники могли без зайвих перешкод передавати ці землі у спадщину в нотаріальному порядку», ― додав він.Загрузка...

Оставьте первый комментарий