Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо впровадження смертної кари як виду покарання за корупційні злочини.

24 липня 2015 року до Верховної Ради України надійшов достатньо  цікавий законопроект, який, як на диво, ніде не обговорюється. Мова піде про проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо впровадження смертної кари як виду покарання за корупційні злочини)».

Ініціатор законопроекту депутат VІІІ скликання, член депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Каплін Сергій Миколайович впровадження смертної кари обґрунтовує перешкоджанням економічного зростанню держави. Передумовою написання законопроекту стала ситуація в державі, при якій спостерігаємо низьку та неефективну протидію корупції серед службових осіб, що впливає на загальний добробут громадян, тобто нас з вами. Саме тому законопроектом пропонується посилити кримінальну відповідальність у вигляді смертної кари для службових осіб, які займають особливо відповідальне становище в державі за корупційні злочини.

Коли читаєш пояснювальну записку, мимоволі починаєш вірити, що корупція в нашій державі досягла критичної межі, вона не подолана, як наслідок - рівень життя населення падає, не зважаючи на те, що в Україну надходить значна за обсягом фінансова допомога від іноземних кредиторів Каплін С.М. пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 641 «Смертна кара». Це дасть змогу внести зміни до статей 51 і 52 цього Кодексу, що автоматично віднесе смертну кару до основних покарань.

Шляхом внесення змін до відповідних статей Кримінального кодексу України законопроектом передбачається встановити можливість застосування, як виняткової міри покарання смертної кари за корупційні злочини. При довготривалій боротьбі з корупцією, коли, напевно, всі способи «подолання» корупції владою вже випробувані, залишається лише вдатися до настільки радикального способу щодо викорення цього злочинного по відношенню до держави і народу явища. Дійсно, наша країна неодноразово робила спробу щодо продидії корупції: виділалися асигнування, проводилася люстрація, вносилися змін до законодавства, але належного результату так і не вдалося досягти. Тому, можливо, введення такого кардинального способу покарання дійсно матиме результат.

Але над цим думаєш, поки не згадуєш, що мова йде про смертну кару – тобто найвищу міру покарання, позбавлення людини життя. Крім того, слід звернути увагу на такий нюанс.

Україна, яка вже не перший рік прагне набути статус справжньої європейської держави, в далекому 1999 році відмовилась від смертної кари. Повернення такого жорсткого покарання може викликати хвилю обурення та протестів як серед населення нашої країни, так і серед населення європейських країн.

Підсумовуючи роздуми над цим досить складним законопроектом, варто зазначити: незважаючи на те, що впровадження закону безперечно буде результативним у боротьбі з подолання корупції, однак з поцизії моральності - він підпадає під сумніви та критику.

З одного боку, начебто позбавлення людини життя не відповідає європейським нормам суспільства, а з іншого – таке лояльне покарання корупціонера, як позбавлення його волі, лягає додатковим навантаженням на плечі платників податків.

Зважаючи на катастрофічні обсяги фінансових корупційних схем та масштаби їнього поширення у всі сфери соціально-економічного життя нашої держави, зважаючи на те, що попередня боротьба з корупцією майже не принесла результатів, цей законопроект, не дивлячись на його кардинальність, може стати порятунком від чиновницького свавілля.

Сподіваємось, наш законодавчий орган прийме єдине правильне рішення з урахуванням всіх нюансів.

Олена Мазун, юристЗагрузка...

Оставьте первый комментарий