Що напрацювали народні депутати перед новорічними канікулами в нашому щотижневому огляді важливих, на погляд редакції, законопроектів депутатів Верховної Ради, що подані до парламенту. Отже,

Законопроект щодо депозитної системи тари

Депутати пропонують впровадити в Україні "депозитну" систему збору та утилізації тари з-під харчових напоїв. Відповідні законопроект №5614 і №5615 зареєстровані в парламенті 28 грудня, автори документа – депутати від фракцій "Блок Петра Порошенко", "Народний фронт", "Воля народу".

"Депозитна" система збору та утилізації тари з-під харчових напоїв має бути впроваджена в Україні для мінімізації екологічних наслідків накопичення відходів, вважають народні депутати.

Законопроект передбачає, що виробники та імпортери напоїв повинні будуть позначати тару для своїх товарів депозитними етикетками. Споживач буде платити заставну вартість тари, і мати право повернути депозитну тару до точки збору для одержання вартості депозиту.

Для того, щоб отримати заставну вартість тари, споживач повинен повернути порожню тару, позначену неушкодженою і оригінальною депозитної етикеткою, в точку збору тари.

Виробники та імпортери будуть зобов'язані купувати депозитні етикетки в акредитованих операторів, наносити їх на кожну одиницю тари, та звітувати про їх використання. Оператори депозитної системи (недержавна форма власності) будуть організувати роботу всієї системи, здійснювати відшкодування точкам збирання використаної тари. Вони також звітують перед органом, який їх акредитував (щодо відходів), і перед Державною службою фіскальної (щодо функціонування системи).

Оператор депозитної системи повинен організувати таке рух тари: виробник (або імпортер) – магазин – споживач – магазин (точка збору) – виробник (або підприємство, що здійснює утилізацію такої тари).

Магазини роздрібної торгівлі не зможуть допускати до продажу харчові напої, тара яких не позначена депозитної упаковкою і повинні будуть організувати місця точок збирання використаної тари із застосуванням автоматичного обладнання або без нього.

Депозитна система буде поширюватися на будь-яку картонно-паперову, металеву, скляну, полімерну та іншу тару, в яку розливаються харчові напої. Така система збору і утилізації не поширюється на тару експортної, лікеро-горілчаної продукції, продукції, що перевозиться через територію України транзитом і тару для дитячого харчування.

Вартість депозитної етикетки в базу оподаткування не включається.

На думку авторів законопроекту, такі заходи по збору та утилізації тари будуть сприяти її максимальної переробки, ощадливого використання матеріально-сировинних та енергетичних ресурсів, захисту навколишнього середовища

Законопроект щодо стипендій для успішних студентів

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, в якому пропонується на законодавчому рівні встановити найменший і найбільший відсоток студентів, які мають право на отримання академічної стипендії, і визначити мінімальний розмір академічних і соціальних виплат студентам.

Проект закону № 5612, який передбачає внесення змін до статті 62 закону України «Про вищу освіту», зареєстрований народними депутатами Іриною Констанкевич, Тарасом Батенко, Віталієм Купрієм, Олександром Дубиніним, Олександром Шевченком, Валентином Дідичем та Віктором Шевченко. Автори відзначають, що прийняття документа унеможливить призначення стипендій Кабінетом Міністрів в ручному режимі.

Згідно із законопроектом, академічні стипендії повинні виплачуватися не менше 50% і не більше 66% студентів кожного курсу (крім першого семестру першого року навчання) за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. Стипендіальний фонд вищого навчального закладу повинен забезпечувати ці витрати.

Законопроект щодо позбавлення від кримінальної відповідальності в разі самооборони

У Верховній Раді намагаються більш чітко прописати особливості меж необхідної самооборони і зменшити випадки, коли за її результатами особа притягнується до кримінальної відповідальності.

Про це йдеться в законопроекті «Про внесення змін до статті 36 Кримінального кодексу України щодо визначення необхідної оборони» (№5609). Ініціатор законопроекту – нардеп Ігор Лапін.

У законопроекті зазначається, що зараз в КК визначено, що кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади. «У той же час органи, які проводять досудове розслідування, зазвичай трактують положення ст.36 КК проти особи, яка вчинила відповідні дії в стані необхідної оборони», - наголошується в пояснювальній записці.

Тому пропонується встановити, що особа, яка вчинила дії в стані необхідної оборони в ряді випадків ніколи не підлягає кримінальній відповідальності. До таких випадків будуть ставитися: захист від озброєної особи або групи осіб і відвернення протиправного насильницького вторгнення. В інших випадках особа може бути притягнута до відповідальності, якщо перевищить межі необхідної самооборони.

Піклування без збору

Група народних депутатів пропонує розширити випадки коли органи опіки можуть не сплачувати судовий збір. Відповідний законопроект «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про судовий збір» щодо звільнення від сплати судового збору органів опіки та піклування при поданні окремих видів заяв (скарг)» (№5605) зареєстрували народні депутати Павло Різаненко, Андрій Шинкович, Олесь Довгий, Олександр Дехтярчук, Ярослав Лесюк.

Відповідно до п.14 ч.2 ст.3 закону «Про судовий збір», судовий збір не справляється із заяв, апеляційних та касаційних скарг про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб у разі, якщо представництво їх інтересів у суді здійснюють Мін’юст, суб’єкти надання безоплатної вторинної правової допомоги, органи опіки та піклування або служби у справах дітей.

Водночас, як зазначають народні депутати, органи опіки та піклування уповноважені здійснювати захист прав та законних інтересів не лише малолітніх чи неповнолітніх осіб, а і повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно реалізувати свої права і виконувати обов’язки.

При цьому раніше законодавство не передбачало сплату судового збору у таких справах. Тому група парламентарів підготувала законопроект, яким передбачено повернути ці пільги. Наразі ж бюджет необхідні кошти для таких справ не передбачає.

Кабмін пропонує створити фонд енергоефективності

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект № 5598 про створення Фонду енергоефективності. Так, метою Фонду енергоефективності є підтримка ініціатив з енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки заходів щодо підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження переважно в житловому секторі з урахуванням національних планів.

Також Фонд створюється з метою зниження викидів двоокису вуглецю, впровадження договору про заснування Енергетичного співтовариства і дотримання Україною міжнародних зобов'язань в сфері енергоефективності.

На думку міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, запуск Фонду стимулюватиме скорочення енергоспоживання та зростання економіки.

«Прогнозуємо скорочення споживання газу на 10 млрд куб. м, забезпечення річної ємності ринку енергоефективності у 60 млрд грн, додаткові фінансові надходження до бюджетів у 10 млрд та створення 75 тисяч нових робочих місць», - наголосив Зубко.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий