Українська держава взяла курс на децентралізацію влади. 

Адже, непрозорість прийняття рішень органами державної та місцевої влади, корупція чиновників різного рівня призвела до недовіри народу до влади. В умовах необхідності посилення контролю за діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування депутатами Верховної Ради України VІІІ скликання, членами депутатської фракції політичної партії «Народн ий фронт» Бойко О.П., Ледовських О.В., Федоруком М.Т., та членами депутатської фракції партії "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" Черненком О.М., Кудлаєнком С.В., Денисенком В.І. внесено на розгляд до законодавчого органу проект Закону України № 2297а від 06.07.2015 «Про публічний контроль». 

Головною метою законопроекту є запровадження дієвого механізму публічного контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування задля відновлення довіри до органів публічної влади, забезпечення прозорості їх дій та їх підзвітності територіальним громадам для ефективного процесу формування спроможних територіальних громад. 

Законопроектом передбачається визначити поняття в сфері публічного контролю, встановити правові засади його здійснення, принципи, механізми та процедури здійснення публічного контролю (соціологічні та статистичні дослідження, публічний моніторинг, публічна експертиза, публічна перевірка, звіт про результати роботи суб’єктів публічного контролю, підготовка та подання пропозицій до органів місцевого самоврядування за результатами публічного контролю, обговорення предмету публічного контролю на громадських слуханнях), гарантії в сфері здійснення публічного Проектом визначаються особи, які матимуть право здійснювати публічний контроль (суб’єкти) та особи, за діяльністю яких такий контроль здійснюватиметься (об’єкти), їх права та обов’язки. 

Крім того, визначаються основні вимоги й обмеження при здійснення публічного контролю, конфлікт  інтересів при його здійсненні. Законопроектом передбачена відповідальність за порушення законодавства про публічний контроль. Як можна побачити, зазначений законопроект дійсно має на меті встановити  публічний контроль за органами державної влади та місцевого самоврядування. Так, суб’єкти публічного контролю мають право знати, чим займаються високопосадовці та рядові чиновники, яким чином та на яких підставах приймається те чи інше рішення, постанова чи закон. 

Незважаючи на достатньо позитивну мету проекту автори не врахували один важливий нюанс. На даний час, враховуючи складну політичну та економічну ситуацію в країні, коли законодавчо Верховна Рада намагається скоротити кількість перевірок з метою економії коштів, зазначений проект може впасти тягарем нових перевірок на органи державної влади та місцевого самоврядування. Безсумнівно, контроль за діяльністю об’єктів публічного контролю (ст.8 Проекту Закону) потрібен для повного розуміння їх діяльності, але чи не буде це навантаженням на органи влади різного рівня, створенням нових контролюючих органів та розширенням повноважень субєктів публічного Думаю, при прийнятті рішення щодо зазначеного законопроекту слід вдумливо оцінити всі «за» та «проти».Загрузка...

Оставьте первый комментарий