За останній тиждень у Верховній Раді України було зареєстровано ряд законопроектів. Редакція «Грушевського,5» пропонує п'ятирку найбільш резонансних законодавчих ініціатив на наш погляд.

Законопроект щодо розширення дії мораторію на експорт лісу-кругляка і на дрова

Проектом закону №5471 визнається, що в Україні виникла загроза надзвичайної екологічної ситуації в зв'язку з масштабними вирубками лісів, тому, пропонується розширити діючий мораторій на експорт лісу-кругляка та на інші лісоматеріали, зокрема, дрова, а також посилити кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу з 10 до 15 років. Ініціатором законодавчої ініціативи виступив народний депутат Юрій Дерев'янко.

Також серед запропонованих документом заходів - проведення тендерів на визначення розробника лісосіки через систему державних закупівель ProZorro, обмеження заготівлі деревини з суцільних санітарних рубок в розмірі не більше 10% від загального обсягу заготівлі.

Законопроект, який забороняє використовувати квартири під офіс

Проектом Закону №5473 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках» пропонується заборонити розміщувати в квартирах багатоповерхівок офіси і міні-готелі. Ініціаторами законодавчої ініціативи виступили нардепі від БПП - Артур Герасимов, Дмитро Андієвська і нардеп від "Народного фронту" Олександр Кодола.

В документі прописано, що житло під офіс може використовувати виключно власник, якщо при цьому він працює поодинці і не має найманих працівників, а також якщо його «господарська діяльність» не заважає іншим мешканцям. У всіх інших випадках використання житла під офіси або готелі пропонується повністю заборонити.

За порушення пропонується ввести штрафо у 2-3 тис. неоподатковуваних мінімумів (34-51 тис. грн). Якщо порушника спіймають на цьому вдруге - 51-85 тис. грн.

Законопроект щодо співпраці з Євроюстом

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді прийняти законопроект №0122 "Про ратифікацію Угоди про співробітництво між Україною та Європейською організацією з питань юстиції".

Законопроект пропонує створити правові підстави для співробітництва між Україною та Європейською організацією з питань юстиції (Євроюст) в боротьбі з тяжкими злочинами, зокрема, організованою злочинністю та тероризмом.

Передбачається, що співпраця буде здійснюватися шляхом створення спільних слідчих груп, оперативного обміну інформацією, координації дій з протидії транскордонній злочинності, сприяння збору доказів, проведення інших процесуальних дій і надання правової допомоги, вирішення конфлікту юрисдикції.

Законопроект стосовно спрощення ввозу б/у авто

Проектом Закону №5470 «Про внесення змін до статті 2 Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" (щодо вдосконалення норм Закону України)» пропонується скасувати  вимоги щодо подвійної перевірки відповідності екостандартам при ввозі транспортного засобу на територію України.

Ініціатор законопроекту нардеп Андрій Антонищак пропонує виключити зі статті 2 закону «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів» положення про здійснення пропуску на митну територію України транспортних засобів за умови їх відповідності екологічним нормам  і  затвердження положення про проведення відповідного екологічного контролю під час державної реєстрації транспортних засобів.

Таким чином, проект закону фактично відміняє європейські екологічні норми при ввозі б/у автомобілів.

Нагадаємо, що зараз в нашу країну не можна поставляти авто нижче рівня Євро-5, а незабаром екологічний стандарт і зовсім повинен бути підвищений до Євро-6. Такі зобов'язання взяла на себе Україна, підписуючи договір про Асоціацію з ЄС.

Законопроект щодо ліквідації Міністерства інформаційної політики України

Народні депутати від «Радикальної партії» Олег Ляшко та Ігор Мосійчук своїм законопроектом №5472 пропонують ліквідувати Міністерство інформаційної політики України. Свою позицію вони пояснюють тим, що мінстець погано забезпечує інформаційний суверенітет України і покладені на нього завдання. Останнім таким фактом вказана ситуація з допитом Януковича.

В законопроекті зазначається, що останнім фактом неналежного виконання покладених на Міністерство інформаційної політики України завдань в сфері забезпечення інформаційного суверенітету держави стала повна бездіяльність Міністерства щодо порушення вимог законодавства та загрози національній безпеці України в процесі трансляції прес-конференції В.Ф. Януковича, яка відбулася 25 листопада 2016 року в м Ростові-на-Дону (Росія). Міністерство не прийняло ніяких заходів реагування, в тому числі щодо запобігання поширення антиукраїнської пропагандистської інформації з території держави-агресора.Загрузка...

Оставьте первый комментарий