В українському парламенті існує 2 типи реєстрації народних депутатів: письмова та електронна (карткою в залі).

Згідно інформації Апарату ВРУ, дані письмової реєстрації є підставою для нарахування виплат народному депутату за час участі в пленарних засіданнях.

"Підставою для нарахування заробітної плати народному депутату України є табель обліку робочого часу, який складається відповідно до вимог розпорядження Голови Верховної Ради України № 799 від 07.09.2009 «Про порядок обліку робочого часу та нарахування заробітної плати народним депутатам України». Пунктом 2 цього розпорядження передбачено, що облік робочого часу народних депутатів України здійснюється секретаріатами комітетів Верховної Ради України та Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, а тому вони і відповідають за достовірність зазначеної інформації", - йдеться в поясненні.

Цікаво, що дані двох типів реєстрації депутатів часто різняться, а в деяких випадках, навіть, кардинально.

Так, Перший заступник голови фракції БПП Ігор Кононенко згідно даних електронної реєстрації ВРУ був присутнім на 38 пленарних засіданнях, а відсутній на 66-ти. Однак, отримав заробітну плату за 84 засідання (відсутній з невідомих причин - 20)

Нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко зареєструвався карткою на 34 засіданнях, а отримав заробітну плату згідно письмової реєстрації за 56 відвідувань Ради.

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, навпаки, електронною карткою підтвердив свою присутність 100 разів, але не потурбувався про свою заробітну плату. Так зі 100 відвідувань, лише за 83 була нарахована заробітна платня.

Аналіз даних за липень поточного року демонструє тотальну невідповідність показників реєстрації депутатів.Rada8 (8).jpgПоказник письмової реєстрації більший за реєстрацію карткою в залі.

Це може свідчити, що депутат, реєструючись власним підписом, далі проводить час поза межами сесійної зали (в буфеті, в кабінеті фракції, в кулуарах тощо). В іншому випадку, це може демонструвати систематичне запізнення депутата на електронну реєстрацію.

Показник реєстрації карткою вищий за письмову реєстрацію.

Це може свідчити, що депутат не особливо турбується за власну заробітну плату. Крім того, лише електронна реєстрація може демонструвати, що нардеп передає власну картку своїм колегам, що в свою чаргу не рідко призводить до явища "неперсонального голосування".

Не виплачені депутатам кошти перенаправляються на потреби ВРУ, або ж зараховуються як дохід державного бюджету.

Так, Апарат ВРУ готує подання до Міністерства фінансів України з проханням здійснити перерозподіл видатків для здійснення нагальних та пріоритетних видатків з метою забезпечення діяльності Верховної Ради України, що не були забезпечені бюджетними асигнуваннями у поточному році.

На підставі обґрунтованого подання та відповідно до статті 23 Бюджетного кодексу України в межах загального обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою Міністерство фінансів України здійснює перерозподіл бюджетних асигнувань, затверджених у розписі бюджету та кошторисі.

Крім того, відповідно до статті 57 Бюджетного кодексу України не пізніше 31 грудня відповідного бюджетного року Державна казначейська служба України закриває всі рахунки, відкриті у поточному бюджетному році для виконання бюджету за бюджетними призначеннями, встановленими Державним бюджетом України головним розпорядникам бюджетних коштів на відповідний рік. Залишки коштів на реєстраційних рахунках розпорядників та отримувачів коштів державного бюджету наприкінці року списуються в дохід державного бюджету.Загрузка...

Оставьте первый комментарий