Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР фото

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект № 2116 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань".

 

Голосування відбулося на засіданні Верховної Ради 3 грудня.

 

За законопроєкт проголосувало 250 депутатів. З них 224 депутати "Слуги народу", 2 депутати ОПЗЖ, 1 голос дала группа "За майбутнє", 18 депутатів "Голосу", 5 позафракційних.

 

До законопроєкту було подано понад 300 поправок.

 

Зокрема, депутати підтримали поправку №318, яка передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ. За неї проголсували 334 депутати.

 

Згідно із законом, очільник бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав закон.

 

Статті про проведення конкурсу на заступників керівника ДБР виключаються, натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників.  

 

Також у документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.

 

Як пише ЦПК, згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.

 

Нагадаємо, 

Парламент 15 листопада не встиг проголосувати весь законопроєкт, незважаючи на вимоги потерпілих у справах Майдану.

 

Адвокати сімей Героїв Небесної сотні заявили, що слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада через те, що Верховна Рада не проголосувала необхідні поправки до закону про ДБР, які б дозволили продовжити розслідування.

 

З 20 листопада 2019 року органи прокуратури остаточно втрачають слідчі функції, після чого справи Майдану мають перейти частково - до Державного бюро розслідувань, частково - до НАБУ.

 

22 листопада адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через нерозглянуту парламентом поправку до законопроєкту про ДБР.

 

На акції під Верховною Радою адвокатка повідомила, що розслідування справ Майдану можуть поновити не раніше другої половини січня наступного року.

 

27 листопада генпрокурор Руслан Рябошапка заявив про слідчі експерименти у справах Майдану.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий