Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення фото

Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

 

Згідно з оновленою версією документу, з другого півріччя 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі. За словами Президента України, відкриття ринку землі було однією з вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

 

Згідно законопроєкту у перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки, а з 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки. Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі. 

 

Поіменне голосування депутатів доступне на сайті парламенту.

 

Юлія Тимошенко розкритикувала прийняття закону про ринок землі та пообіцяла розібратись із кожним, хто був причетний до цього. Лідерка фракції пообіцяла звернутись до Конституційного суду із поданням щодо визнання неконституційності прийнятого закону. Крім того, також нардепи звернуться до Національного агентства з питань запобігання корупції для встановлення конфлікту інтересів під час голосування. 

 

 

Читайте такожРада ухвалила закон про додаткові виплати під час карантину

 

За її словами, партія п’ятого президента Петра Порошенка підтримала вказаний закон, тому що сам лідер "ЄС" має у своєму розпорядженні гектари землі. "Фракція ("Слуга народу" – прим.ред.) не набрала 226 голосів. Допоміг Петро Порошенко, бо він управляє сотнями тисяч гектарів землі. І допомогла фракція "Голос" бо там дві третини лобістів фінансових кіл", – сказала лідерка "Батьківщини". 

 

Нагадаємо, на початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

 

13 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. 

 

3 січня 2020 року до ВР було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання.

 

Документ передбачав заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий