Верховна Рада створила слідчу комісію, яка буде розслідувати можливі корупційні дії посадових осіб фото

Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для з питань розслідування можливих корупційних дій посадових осіб Державної митної, податкової та фіскальної служб.

 

За таке рішення проголосувало 324 депутатів.

 

Як зазначається у пояснювальній записці, причиною створення комісії став суспільний резонанс після інтерв’ю колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського щодо можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби та Державної митної служби.

 

У документі повідомляється, що ці оборудки позбавляють Держбюджет доходів у 120 мільярдів гривень на рік.

 

Основним завданням ТСК визначено: розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України, які призвели до недоотримання доходів Державного бюджету України в особливо великих розмірах, у період з вересня 2019 року по цей час.

 

Постановою затверджено, кількісний та персональний склад ТСК.

 

Також Постановою вносяться зміни до пункту 5 Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років» від 12 грудня 2019 року № 366-IX.

 

Окрім того, Постанова містить доручення Рахунковій палаті здійснити позаплановий захід державного зовнішнього фінансового контролю (аудиту) в частині перевірки діяльності Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України у період з вересня 2019 року по цей час.

 

Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Нагадаємо: Колишній міністр фінансів Ігор Уманський ініціював відставки голови ДПС Сергія Верланова та голови Державної митної служби Максима Нефьодова. Він пояснив, що причиною цього були, зокрема, "скручування" ПДВ, від яких, за його словами, держбюджет втрачає 5 млрд грн щомісяця.

 

Верховна Рада призначила Уманського міністром фінансів 4 березня, а звільнила - 30 березня.

 

Голова Державної податкової служби Сергій Верланов заявив, що усі звинувачення щодо схем з податками "базуються виключно на вкидах неперевіреної інформації третіми особами, які і є, найімовірніше, тими ділками, що десятиліттями годувалися на шахрайських схемах".

 

Сергій Верланов очолив Податкову службу в травні 2019 року. Нефьодов став керівником Митної служби в липні.

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий