Верховна Рада призначила нового міністра агрополітики фото

Верховна Рада призначила нового очільника Міністерства агрополітики - Романа Лещенка, який очолював Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру. 

За призначення проголосували 242 народні депутати, проти - 7, утрималися - 69. Не голосували 45 депутатів.

Лещенко з 2007 року працював в компанії OSG Group, займав посаду головного юридичного консультанта холдингу. З 2013 року - асистент, доцент кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


1 жовтня 2019 року Лещенка Романа Миколайовича було призначено Уповноваженим Президента України з земельних питань. На цій посаді він лобіював прийняття земельного закону на етапі його підготовки та розгляду у Верховній Раді України. Також він відстояв збереження Держпідтримки аграріїв на 2020 рік на рівні 4 млрд грн.

10 червня 2020 року Романа Лещенка призначено Головою Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.


Державний службовець 3-го рангу (2020).


Перед цим зранку у четвер кандидатуру Лещенка підтримав профільний комітет Ради.

"Україна має потужний агросектор, тому я з перших місяців роботи нашого уряду говорив про відновлення повноцінного аграрного міністерства. Перший крок - це призначення міністра. Пропоную підтримати та призначити кандидатуру Романа Лещенка", - сказав перед голосуванням Шмигаль.

 


Сам Лещенко заявив про "відновлення історичної справделивості" щодо відновлення роботи МінАПК.

"Очевидно, що стратегія розвитку агросектору потребує діалогу. Елементом агрополітики є те, щоб ми нарешті відповіли на питання, де поділись ті 5 млн га державної землі, які були на балансі. За пів року роботи на посаді голови Держгеокадастру я ніколи в своєму житті не бачив більшої протидії, ніж за цей період роботи", - додав він.


За його словами, у січні Держгеокадастр буде оптимізований на 60%.


Відповідаючи на питання нардепів, Лещенко, зокрема, заявив про акцентування уваги на підтримці молочного скотарства. Щодо меліорації і зрошення він закликав, щоб Держводагенство було введено в структуру МінАПК.


Також він заявив про важливість детінізації агровиробництва, за його словами, "потрібно оподатковувати кожен гектар української землі".


Голова агрокомітету ВР Микола Сольський під час виступу заявив, що комітет рекомендував призначити Лещенка міністром.


Нардеп від "ОПЗЖ" Нестор Шуфрич заявив, що "визнання помилки - краще, ніж її продовження", коментуючи рішення про відновлення роботи МінАПК. "Ставлення до кандидатуру рівне, тому давати аванси було б безвідповідально", - додав він.

Представник "Голосу" Володимир Цабаль заявив, що Лещенко не прийшов на засідання фракції "СН", не представив стратегії. "Щоб прийняти рішення про призначення, нам потрібен його план. План ми не побачили, дали тільки його біографію. План ми не побачили, тому ми не будемо голосувати за призначення", - додав він.


Нардеп від "Довіри" Сергій Шахов сказав, що "фахового спеціаліста призначають міністром".

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий