Україна готова розширювати співпрацю з Естонією на міжнародній арені фото

У рамках офіційного візиту до Естонської Республіки Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зустрівся з Міністром закордонних справ Естонії Урмасом Рейнсалу і висловив вдячність за включення українського питання до пріоритетів зовнішньої політики Естонії.

 

 

Ми чуємо і відчуваємо потужну підтримку з боку наших естонських партнерів. Звісно, є питання, що потребують подальшого обговорення. Це і розширення можливостей на міжнародній арені, і Східне партнерство, і так звана ініціатива Тримор'я. Вони опрацьовуються на рівні міністерств та посольств, але важливо, що співпраця за цими напрямами відбувається також і на міжпарламентському рівні», - підкреслив Голова Верховної Ради.

 

Серед пріоритетних напрямів співробітництва держав Дмитро Разумков назвав також діджиталізацію державного управління. «У червні в Україні відбудеться саміт, присвячений цьому питанню. Сподіваюся, що він пройде на найвищому рівні і наші колеги з Естонії відвідають цей захід. Вам вдалося створити дійсно унікальну систему, і такий досвід дуже важливий для України в умовах сучасного світу», - зауважив Голова Парламенту.

 

Також Голова Верховної Ради України відвідав Естонський центр систем електронного адміністрування «е-Estonia», де ознайомився із системою електронного урядування Естонії.

 

 

«Сьогодні Україна стрімко розвивається у сфері ІТ та діджиталу, в тому числі в державному секторі. Перед нами стоїть амбітне завдання - створити «Державу у смартфоні», де переважна більшість державних послуг надаватиметься онлайн. Тому нам важливо вивчати передовий досвід у цій сфері та імплементувати найкращі світові практики в Україні», - зауважив Голова Парламенту.

 

Дмитро Разумков зазначив, що значна різниця між кількістю населення Естонії та України не означає, що українським розробникам буде набагато складніше створити подібну систему. «Вже сьогодні ми робимо перші успішні кроки в Україні: запущено додаток «Дія», сервіс «єМалятко». Звісно, за дев’ять місяців ми не зможемо створити е-Україну, але впевнений, що з часом нам це вдасться», - запевнив Голова Верховної Ради.

 

 

Голова Парламенту також наголосив, що Україна поступово перетворюється на електронну державу, і подібний процес є актуальним для всього світу. «Рівень розвитку технологій 2005 року і 2020 - це абсолютно різні платформи, з яких ми починаємо рух до е-держави. Окрім того, ми вже маємо, з кого брати приклад і в кого навчатися, що також є плюсом для України»,  - підкреслив Дмитро Разумков.

 

Окрім того, Голова Верховної Ради висловив вдячність за принципову позицію Естонії щодо невизнання паспортів громадян Російської Федерації, виданих на території тимчасово окупованих територій України. «Я вірю, що з підтримкою міжнародної спільноти, ми зможемо захистити свої території. Хочу щиро побажати, щоб ні вам, ні вашим дітям ніколи не довелося зі зброєю в руках захищати свою державу, як зараз це робить Україна», - зазначив Дмитро Разумков.

 

Голова Парламенту також запевнив у готовності України розширювати співпрацю з Естонською Республікою. «Переконаний, нас об’єднують не лише проблеми та виклики, а й спільне успішне майбутнє», - наголосив він.

 

Також у рамках офіційного візиту до Естонської Республіки Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч з Президентом Естонії Керсті Кальюлайд. 

 

Спікер висловив вдячність за підтримку України в боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет країни. «Естонія є близьким другом і надійним партнером України. Для нас дуже цінною є як підтримка на міжнародних майданчиках, так і допомога у реабілітації наших військових», - підкреслив Голова Парламенту.

 

 

Голова Верховної Ради зазначив, що пріоритетом для України залишається рух до ЄС та НАТО. «Позиції Парламенту та Президента у цьому питанні повністю збігаються. Ми маємо продовжувати працювати над впровадженням тих європейських норм права, які дозволять нам реалізувати принципові кроки на шляху України до Європи», - наголосив Дмитро Разумков.

 

Серед важливих реформ Голова Верховної Ради назвав боротьбу з корупцією та лібералізацію економіки. «Ми вже перезавантажили частину антикорупційних органів, змогли запустити в роботу Вищий антикорупційний суд, повернули відповідальність за незаконне збагачення, зробили більш жорсткими правила е-декларування і багато інших речей. Це досить серйозні кроки для забезпечення верховенства права на рівні європейських держав», - зауважив Голова Парламенту.Загрузка...

Оставьте первый комментарий