"Слуги народу" закликають скасувати штрафи за відмову обслуговувати українською фото

Нардеп "Слуги народу" Максим Бужанський та майже тридцять його однопартійців внесли у Верховну Раду законопроєкт, в якому пропонують скасувати штрафи за відмову обслуговувати державною мовою, що передбачене статтею 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Про це зазначено на сайті парламенту.

Серед підписантів – Олександр Дубінський, Данило Гетманцев, Євгеній Брагар, Олександр Качура та інші.

Наразі законопроєкт передали на розгляд керівництву й у ньому немає тексту й пояснювальної записки. Проте Бужанський у соцмережах пояснив, що це за законопроєкт.

 

Він зазначив, що "з 16 січня набирає чинності норма закону про мову, згідно з яким вся сфера обслуговування, весь бізнес повинен працювати державною мовою, інакше штраф. Немаленький, до речі, до 6800 гривень. Це абсурд, бізнес зобов’язаний тільки платити податки й нічого більше, інше регулює ринок. Я не хочу нічого змінювати частинами в самому законі про мову, він весь кривий. Але пропоную скасувати ці штрафи, і розв'язати це питання таким чином, а не плодити донощиків".


Нагадаємо, в грудні 2019 року Бужанський вніс до Ради законопроєкт про скасування закону про державну мову, ухвалений у 2019 році.

Комітет рекомендував відхилити цей законопроєкт.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий