Парламенту пропонують внести зміни до закону «Про громадянство України» фото

У Верховній раді зареєстрований проект, який пропонує посилити відповідальність за дії, що можуть зашкодити національній безпеці.

Парламенту пропонують внести зміни щодо втрати громадянства України за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України №4115. Проект закону зареєстрований від 19.02.2016.

Ініціаторами проекту стали представники партії «Народний фронт» Береза Юрій, Тетерук Андрій, Тимчук Андрій та члени депутатської групи «Воля народу» Немировський Андрій, Рибчинський Євген, Развадовський Віктор.

Нагадаємо, що у рамках другої сесії VIII скликання, депутати вже розглядали Проект Постанови про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення громадянства України осіб, котрі вчинили злочини проти основ національної безпеки України 1297/П від 16.03.2015. 

У березні місяці минулого року, Верховна Рада прийняла за основу проект щодо припинення громадянства України осіб, котрі вчинили злочини проти основ національної безпеки України, поданий народними депутатами Кожем’якіним та Паламарчуком.  Законопроект був відправленний до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, із метою доопрацювання зауважень і пропозицій.

Відмітимо, що закон визначає, дії, спрямовані на повалення конституційного ладу, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державна зрада тощо, такими що загрожують національній безпеці.

Проектом пропонується доповнення кримінального кодексу України “Злочини проти основ національної безпеки” новим видом заходу кримінально-правового переслідування громадян України – припинення громадянства. На відміну від процедур “позбавлення громадянства”, яка прямо заборонена частиною першою статті 25 Конституції України, та “втрата громадянства”, що закріплена у статті 19 Закону України ‘Про громадянство України”, запроваджується норма, яка дозволить суспільству адекватно реагувати на злочини спрямовані проти основ національної безпеки.Загрузка...

Оставьте первый комментарий