У Верховній Раді зареєстровано Проект Закону про діяльність форекс-компаній 3672-д та Проект Постанови про прийняття за основу проекту Закону України про діяльність форекс-компаній 3672-д/П від 08.09.2017.

Ініціатори законопроектів Сергій Рибалка, Михайло Довбенко та Павло Різаненко.

Цей Закон встановлює основні правові та організаційні засади здійснення діяльності форекс-дилерів в Україні і спрямований на забезпечення потреб державного бюджету, прав і законних інтересів громадян.

Наразі текст законопроекту на сайті парламенту відсутній. 

Проте в альтернативному проекті закону, який у 2015 році подавали Олександр Опанасенко та Сергій Рудик, зазначено, що необхідність прийняття поданого законопроекту зумовлена відсутністю регулювання і контролю в сфері надання послуг форекс-компаніями в Україні, що призводить до вимивання з української економіки десятків мільйонів доларів щорічно. Внаслідок відсутності законодавчого врегулювання діяльності форекс-дилерів держава Україна щорічно недоотримує значні грошові надходження до Державного та місцевих бюджетів, а споживчі форекс-послуг залишаються цілком незахищеними.

Також, актуальність прийняття поданого законопроекту зумовлена необхідністю врегулювання валютних дисбалансів в українській економіці, які мають наслідком різке зниження курсу гривні і зростання рівня інфляції.

Зокрема, зазначено, що переважна більшість форекс-дилерів, які надають свої послуги на території України, зареєстровані за межами України, а їх клієнти не мають можливості для захисту своїх інтересів. Більше того, практика 2014 року, коли одразу збанкрутіли декілька форекс-компаній, показала, що навіть за умови наявності офісів представництв таких компаній в Україні, клієнти форекс-дилерів не мають можливості для захисту своїх інтересів через відсутність відповідної законодавчої бази. 

За словами нардепів прийняття поданого законопроекту дозволить створити умови для формування українського ринку форекс-послуг, який буде відповідати європейським стандартам, надасть можливість учасникам цього ринку встановлювати чіткі і зрозумілі правила ведення діяльності через створення інституту саморегулювання форекс-дилерів, та дозволить збільшити надходження до Державного бюджету України.

До сесійної зали законопроект не дійшов. Загрузка...

Оставьте первый комментарий