Президент розглянув петицію горомадянина В. Мельника "за 3 пропуски (без поважних причин) пленарних засідань, знімати мандат з депутата", яка встигла набрати вже більше 27 тис підписів.

"Всі народні депутати обрані народом і вони повинні працювати кожен день для законотворення! За пропуски пленарних засідань депутати повинні бути максимально покарані! Якщо всі будуть сидіти на своїх місцях не буде ніякого кнопкодавства", - сказано в тексті петиції.

Петро Порошенко назвав пропуски депутатів явищем властивим для українського парламентаризму.

"Необхідно звернути увагу на те, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем у демократичних державах світу, зокрема, США, Великій Британії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії", - підкреслив він.

"Системний аналіз Конституції України свідчить, що вичерпний перелік підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України визначено у статті 81 Основного Закону України", - додав Петро Порошенко.

Президент зазначив, що реалізація порушеної в електронній петиції проблеми лежить виключно у конституційній площині.

"...я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана з проханням на засіданні робочої групи Конституційної Комісії з питань організації державної влади та децентралізації розглянути питання про внесення зміни до статті 81 Конституції України щодо дострокового припинення повноважень народного депутата України у разі його відсутності без поважних причин на трьох пленарних засіданнях Верховної Ради України протягом однієї чергової сесії", - підсумував він.Загрузка...

Оставьте первый комментарий