Богомолець пропонує запровадити загальнообов'язкове медстрахування з 2018 р. фото
Голова комітету ВРУ з охорони здоров'я Ольга Богомолець зареєструвала у Верховній Раді законопроект №4981-2, що передбачає впровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.

"Стрімке погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів", - обґрунтовується актуальність документа в пояснювальній записці до нього, оприлюдненій на сайті парламенту.

Автор законопроекту пропонує формувати кошти на медичне забезпечення населення за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян у Фонді загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування (Фонд виступить страховиком у системі). При цьому страхові платежі встановлюватиме Верховна Рада за поданням Кабінету Міністрів України щорічно у законі про держбюджет на відповідний рік, та нараховуватися щомісячно виключно в грошовій формі шляхом переказу на поточні рахунки фонду.

За цією системою, страхуванню належать всі громадяни України, зокрема безробітні, непрацюючі пенсіонери, інваліди, діти до 16 років. Вони отримуватимуть безоплатно, за рахунок коштів акумульованих у системі, медичну допомогу і медичні послуги в закладах охорони здоров'я у разі настання страхового випадку на умовах і в обсязі, визначених програмою загальнообов'язкового державного соціального медстрахування. Кожен застрахований отримає страхове свідоцтво на підтвердження укладення відповідного договору.

Згідно з документом, установи охорони здоров'я можуть бути суб'єктами запропонованої системи і отримувати оплату за надані медпослуги за рахунок страхових виплат за загальнообов'язковим страхуванням після проходження акредитації в центральному органі державної влади щодо формування політики в сфері охорони здоров'я та укладення відповідного договору з Фондом.

Документ також передбачає право вимоги Фонду загальнообов'язкового медстрахування до осіб, відповідальних за заподіяння шкоди здоров'ю застрахованих, і до осіб, які мають компенсувати такі витрати у відповідності із законодавством - в межах здійснених страхових виплат.

Як зазначається в тексті законопроекту, правовідносини між страховиками, страхувальниками, застрахованими, установами охорони здоров'я регулюватимуться на договірній основі.

На думку автора, впровадження загальнообов'язкового медичного страхування сприятиме розвитку конкуренції між медичними установами.Загрузка...

Оставьте первый комментарий