Аграрна частина Коаліційної угоди виконана лише на 17% фото

Член Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олег Кулініч проаналізував виконання Коаліційної Угоди (Розділ XII. РЕФОРМА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА) Верховною Радою восьмого скликання.

«Коаліційна угода, прийнята в листопаді 2014 року, принаймні в аграрно-земельній частині була прописана досить непогано, адже передбачала системну дерегуляцію, боротьбу з корупцією та фінансову підтримку українських сільгоспвиробників. Проте це були лише наміри – станом на даний момент Угода виконана лише на 17%» – коментує народний депутат, член депутатської групи «Партія Відродження» Олег Кулініч.

З 14 аграрних та земельних пунктів, які мали б бути виконані в конкретні строки (1-й та 2-й квартали 2015 року), повністю виконані лише 2 (п. 3.2 та 5.3), частково – 3 (п. 2.2, 3.1, 3.3,). Що стосується пунктів, які не мали вказаного терміну виконання, то з 16 пунктів повністю виконано 3 (п. 1.4.2, 1.4.4 та 1.4.6, лише завдяки прийняттю закону «Про спрощення умов ведення бізнесу), частково – 3 (п. 2.1, 2.7, 2.8.1).

І хоча загальна статистика, оприлюднена Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом, показує, що парламент нинішнього скликання ухвалив втричі більше законодавчих актів, ніж сьомого скликання за аналогічний період, висока парламентська активність оминула аграрну частину Коаліційної угоди.

«Керівництво Верховної Ради продовжує ставити на розгляд одні, часто не важливі законопроекти, та нехтувати іншими з метою захисту чиїхось інтересів. Зокрема, жертвами такого жонглювання стали фундаментальні антикорупційні земельні законопроекти, які відповідно до Коаліційної угоди мали б бути вже прийняті – №1159 (п. 1.2), який передає громадам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів, та №2279 (п. 1.3), який впроваджує систему обов’язкових прозорих земельних аукціонів. Попри неодноразові наполягання голови Комітету, лідерів фракцій та груп та мої особисті заклики з парламентської трибуни, до голосування цих законопроектів у залі так і не дійшло, навіть в першому читанні» – резюмує народний депутат.Загрузка...

Оставьте первый комментарий