Ірина Фріз пропонує розглянути можливість створення Ради безпеки ГУАМ фото

На сайті «Блок Петра Порошенка» з’явилась інформація щодо необхідності створення Ради безпеки ГУАМ.

З такою ініціативою виступила народний депутат та за сумісництвом голова підкомітету парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони Ірина Фріз, про це вона повідомила на своєму аккаунті в Facebook. За словами народного депутата, всі країни члени ГУАМ мають високі кризові ризики у відношеннях з Росією.

«Ми маємо бути готовими для того, аби оперативно приймати узгоджені рішення з метою мінімізації зовнішніх ризиків. Країни ГУАМ сьогодні переважно мають спільні виклики, що йдуть з боку Російської Федерації», – заявила вона.

Оскільки всі держави-члени мають спільні проблеми, а саме наявність окупованих територій чи невизначеність державних кордонів з РФ і небажання останньої вирішувати питання спільних територій та демаркації кордонів, щоб тримати в, так званій, «зоні напруги та ескалації конфлікту» сусідні держави і таким чином мати важелі впливу і шантажу на їх зовнішню і внутрішню політику. Таких «зон напруги» вздовж усього європейського кордону РФ більш ніж вистачає, кремлівська верхівка систематично працювала всі ці роки над дестабілізацію всього східноєвропейського та чорноморського регіонів.

Що ж стосується країн-членів ГУАМ, то тут все зрозуміло, варто лише зазначити конфлікти в яких Росія виступала в якості кривавого «миротворця»: Молдова. 1991 рік, провокування  внутрішнього конфлікту за участі дислокованої там російської армії і утворення точки нестабільності. Грузія. 1992-1993 роки. Війна в Абхазії та Південній Осетії та відторгнення цих територій. Повторна війна в Грузії у 2008 році з подальшим усуненням М. Саакашвілі від влади, замороження конфлікту. Карабах. 1987-1994 роки. Конфлікт між Вірменією і Азербайджаном з втручанням Росії у переділ кордонів. Конфлікт заморожений і не вирішений до цього часу. Україна. 2014 рік і по сьогодення. Анексія Криму, гібридна війна та бойові дії з використанням летальної зброї на сході України.

«Не можна з одного боку казати про проблеми окупації територій України та Грузії, а з іншого – залишати осторонь проблему територіальної цілісності Азербайджану. Це  позиція, яку я неодноразово підкреслювала, в тому числі, на зустрічах з представниками Азербайджану та азербайджанської діаспори в Україні», – заявила Фріз.

Якби міжнародна спільнота не закривала очі на територіальні проблеми Баку, Тбілісі та Кишинева, то скоріш за все, Україна не зіткнулися б з такими ж загрозами на нашій землі.

«Сьогодні ми маємо можливість об’єднати зусилля заради боротьби з розповсюдженням  сепаратизму, агресії та окупації», – відзначила вона.

Ірина Фріз має намір відвідати Вашингтон і обговорити питання створення Ради безпеки ГУАМ з представниками Конгресу США, а після в Україні провести консультації з партнерами щодо старту цього проекту.

«Держави ГУАМ солідарні та мають спільні національні інтереси в галузі захисту суверенітету, територіальної цілісності та відновлення державних кордонів. Ця мета може бути консолідуючою, в тому числі, для інших проектів співпраці в рамках цієї міжнародної організації», – заявила вона.Загрузка...

Оставьте первый комментарий