Верховна Рада ухвалила закон про місцеві  вибори фото

Верховна Рада ухвалила законопроект № 2831-3 про місцеві вибори. Автором закону є Вадим Денисенко «Блок Петра Порошенка». 

Перше голосування за законопроект відбулося ще 8 червня, від того часу депутати внесли 1548 поправок. Однак, врахували лише дві поправки голови фракції «Блоку Петра Порошенка», щодо участі у виборах нових партій та представництва жінок. Найважливішим пунктом нового закону є запровадження пропорційної системи із відкритими списками для обрання обласних, міських та районних рад. Вибори мерів, сільських і селищних голів. 

Вибори мерів у містах, кількість виборців у яких дорівнює або є більшою ніж 90 тисяч, проводяться за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто для перемоги кандидат у мери має набрати щонайменше 50%+1 голосів виборців. Інакше буде оголошено другий тур виборів. Вибори сільського, селищного, міського (міст, кількість виборців, в яких є меншою ніж 90 тисяч) голови проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі – тобто в один тур. Вибори на окупованих територіях У зв’язку із агресією Росії вибори 25 жовтня в Криму та на окупованих територіях Донбасу проводитися не будуть. 

Голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич заявив, що вибори на цих територіях «не проводяться у зв’язку зі здійсненням Росією тимчасової окупації та збройної агресії проти України, і неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки та співробітництва в Європі». Віце-спікер парламенту, Андрій пару бій додав, що у прифронтових районах ЦВК прийматиме рішення про виборчі округи, виходячи з рекомендацій цивільних адміністрацій.

Відміна блоків та додання квот для жінок Профільний комітет підтримав пропозицію щодо вилучення з переліку суб’єктів виборчого процесу виборчих блоків. Також законом передбачається гендерна квота серед учасників виборів – не менше від 30% представників однієї статі. Реклама Народні депутати будуть встановлювати порядок використання передвиборчої реклами окремим законом..

Грошова застава «Розмір грошової застави визначається не пізніше, ніж за 57 днів до дня голосування окремо для кандидата на посаду міського голови та для виборчого списку кандидатів у багатомандатному окрузі. Це, щоб не було двочитань, адже багато хто прочитав, що партія повинна вносити заставу і відповідно до тієї кількості зареєстрованих нею кандидатів. Ні, вона повинна один раз під час реєстрації вносити заставу на відповідний рахунок ТВК», – уточнив Князевич.

Інші нововведення, також у законі про місцеві вибори збільшено строк формування складу територіальних виборчих комісій з трьох до п’яти днів. «ЦВК попросило не 3 дні, а 5 для того, щоб вона могла сформувати всі ТВК по Україні, а це більш, ніж 1000 ТВК. Я думаю, що такого роду пропозиція обов’язково має бути підтримана», – оголосив Руслан Князевич.

Також удосконалено процедуру створення одномандатних територіальних виборчих округів. Зокрема конкретизовано кількість ОВК, їх термін утворення також збільшено до 5 днів. Якщо ж член територіальної виборчої комісії не хоче працювати або є підстави для припинення його повноважень, то політична партія може автоматично внести подання на заміну і не втрачати представництво у складі ТВК. На спеціалізованих дільницях матимуть право голосу лише ті виборці, які належать до відповідного територіального виборчого округу, а не будь-які виборці з України.Загрузка...

Оставьте первый комментарий