Депутати відмовляються переголосувати законопроект про реструктуризацію валютних кредитів фото

Президент України Петро Порошенко обурений голосуванням депутатів за законопроект 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів. Про це він заявив на нараді з головами обласних державних адміністрацій за участю керівництва центральних органів влади та правоохоронних органів в Одесі.

Президент впевнений, що даний закон «веде до тотального колапсу банківської системи та знищення золотовалютних резервів України». Окрім того, він назвав даний закон «абсолютно популістським» і спрямованим на те, щоб за рахунок усіх платників податків задовольнити людей, які не можуть або не хочуть оплачувати власні кредити. Очільник держави зауважив, що у значної кількості депутатів, які голосували за даний закон є великі валютні кредити.

«Це просто корупція, коли ти під себе пишеш закон, щоб просто не повертати гроші. А ще й фінансуєш кредитні майдани, намагаючись дестабілізувати владу», - сказав президент.

«Я тішуся реакцією відповідальної України, реакцією відповідальних українців. Політики, які вийшли, чекаючи оплесків, отримали реакцію: «Ви - негідники, безвідповідальні, непрофесійні, популісти, які ведуть країну до знищення», - також додав він.

Раніше передбачалося, що парламентарі переголосують даний законопроект в четвер 9-го липня. Проте лідер Радикальної Партії Олег Ляшко заявив, що цього не буде, адже у коаліції немає спільної позиції. За словами Ляшка, Радикальна партія, “Самопоміч” та “Батьківщина” не хочуть переголосовувати цей закон. Натомість, “Народний фронт” та “БПП” вимагають переголосування. Нагадаємо, що Законопроект 1558-1 був прийнятий у третьому читанні 229 голосами депутатів. Документом передбачена реструктуризація решти зобов'язань та нарахованих, але невиплачених відсотків за валютними кредитами за курсом на момент їх видачі.

Одразу, після прийняття закону економісти схопилися за голови та попередили про величезні збитки для економіки України. Національний Банк України виступив з вимогою відхилення даного закону. Відповідну заяву прес-служба НБУ розповсюдила в четвер, 2 липня. Регулятор нагадав, що заборона втручання держави і НБУ в переговорний процес між позичальниками і банками щодо реструктуризації кредитів закріплена Меморандумом про економічну та фінансову політику, укладеним в рамках співпраці з МВФ. У цьому меморандумі говориться, що президент повинен буде накласти вето на закон про реструктуризацію, якщо депутати його ухвалять. З пропоцизією ветувати закон виступили також українські інтернет-користувачі, які розповсюдили в «Твіттері» хэштег «порошенковетуй».Загрузка...

Оставьте первый комментарий