12 комітетів Ради завернули програму Кабміну фото

Комітет євроінтеграції також відправили на доопрацювання програму діяльності уряду Дениса Шмигаля.

 

Про це повідомив перший заступник голови профільного комітету нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк у Facebook

 

"Комітет євроінтеграції...відправив програма Уряду на доопрацювання. Більше ніж половина (12 з 23) Комітетів ВРУ відправили уряд переписувати свій "реферат". Рахунок 12:0".

 

За словами Дениса Шмигаля Кабмін має на меті забезпечити:

  • - Матеріальний добробут українців через побудову ефективної економічної системи країни;
  • - Розвиток підприємницької діяльності, створення нових робочих місць, забезпечення рівних можливостей для усіх підприємців;
  • - Дотримання високих соціальних стандартів, розвиток освіти, науки, культури та системи державних послуг;
  • - Захист територіальної цілісності та суверенітету України і безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій.

 

Нагадаємо:

 

2 квітня Шмигаль повідомив, що Кабінет міністрів затвердив програму діяльності і назвав деякі пріоритети. Програма вмістилася лише на дев'яти сторінках, для порівняння: аналогічний документ попереднього уряду Олексія Гончарука сягав 100 сторінок тексту.

 

 

Головна причина для критики програми - повна відсутність конкретики. "Ми з колегами не знайшли не тільки показників ефективності, а й якихось цілей. Що конкретно буде робити уряд?" - обурюється нардеп від фракції Слуга народу, член комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

 

За її словами, в пункті про плановану приватизацію не вказано, що саме уряд готовий передати приватним інвесторам, не зрозумілі завдання податкової та митниці.

 

Зате в програмі уряду є досить обтічні формулювання - "створення нових робочих місць", "впровадження високих соціальних стандартів, а також побудова ефективної економічної системи".

 

"Ми повинні забезпечити матеріальний добробут українців шляхом побудови ефективної економічної системи країни; розвиток підприємницької діяльності, створення нових робочих місць, забезпечення рівних можливостей для всіх підприємців; дотримання високих соціальних стандартів, розвиток освіти, науки, культури і системи державних послуг; захист територіальної цілісності і суверенітету України і безпечну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України", - йдеться в програмі.

 

Нардеп від Слуги народу Олексій Устенко нарікає, що в програмі взагалі немає конкретних цифр. Керівник фракції монобільшості Давид Арахамія ще більш категоричний. За його словами, ця програма не буде прийнята в тому вигляді, в якому її подав уряд, і повинна бути доопрацьована, зокрема в питанні національної безпеки й оборони.

 

"Ці дев'ять сторінок є скоріше студентським рефератом середньої якості. Без будь-яких цифрових показників, без жодної конкретики. Уряд використав в програмі тільки дві цифри - поточний рік й офіційну назву коронавірусу COVID-19", - наголошує народний депутат від партії Голос Кіра Рудик.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий