У рамках проекту  "Модельний округ" за підтримки Програми "USAID/РАДА" і громадської організації "Інтерньюз-Україна" відбулася поїздка народного депутата Світлани Заліщук  та представників  медіа в Луганську область.

За результатами перебування на Луганщині парламентарій закликала центральну владу приділяти особливу увагу виробленню державної політики щодо прифронтових населених пунктів, зважаючи на їх безпосередню близькість до лінії вогню.

Заліщук наголосила, що існує крайня необхідність вирішення питання відбудови приватного житлового фонду в зоні антитерористичної операції. У зв’язку з кількаразовим збільшенням числа громадян, які перетинають лінію розмежування через КПВВ "Станиця Луганська", народний депутат акцентувала увагу на необхідності надання законодавчих повноважень місцевій владі, що дало б змогу використовувати повноцінно бюджетні кошти на модернізацію та подальше оснащення пункту пропуску.

Крім того,  Світлана Заліщук  наголосила на необхідності забезпечення конституційного права участі у виборах усіх громадян України, в тому числі вимушених переселенців, та підкреслила зайву політизацію цього питання. Під час зустрічі з головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрієм Гарбузом  вони обговорили потреби різноманітних категорій населення області, питання відбудови житла, пошкодженого внаслідок військової агресії з боку Росії, інтеграцію внутрішньо переміщених осіб та загальну складну економічну ситуацію в країні, яка склалася на фоні військових дій. 

На прес-конференції Світлани Заліщук та представників правоохоронних органів Луганщини порушувалися питання безпеки у регіоні, зокрема - пунктів перетину лінії розмежування, боротьби з контрабандою, протидії російській пропаганді, фіксації терористичних актів з боку агресора. 

Під час поїздки до смт. Станиця Луганська парламентарієм спільно з представниками місцевої влади та командою Міжнародного Комітету Червоного Хреста було проінспектовано роботу Станично-Луганського КПВВ, окреслено найбільш гострі проблеми та проаналізовано шляхи їх вирішення. Окрім того, делегація поспілкувалася з місцевими громадськими активістами та відвідала районну лікарню у Станиці Луганській.

Також, 29 березня нардеп та представники регіональних ЗМІ взяли участь у "круглому столі" на тему: "Забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» у м. Сєвєродонецьк, на якому обговорювали законодавство у сфері прав вимушених переселенців та аналіз майбутньої реформи виборчого законодавства.

Представники Громадської Молодіжної Ради м. Сєвєродонецька та активісти області, що співпрацюють з обласним осередком громадської організації "Восток SOS" озвучили найгостріші проблеми: відсутність активної комунікації, протидія пропаганді, брак уваги з боку українського суспільства, потреба надання населеним  пунктам, які знаходяться в безпосередній близькості до лінії вогню певних преференцій під час формування бюджетної політики.

Два дні перебування на Луганщині  народного депутата та представників медіа проілюстрували ефективність механізмів комунікації, які  пропонує проект "Модельний округ". 

Живе спілкування з представниками області створює можливості вибудувати ті формули співпраці, які полегшують  розв'язання  конкретних проблем. На друге півріччя 2017 р. вже заплановано ще одну поїздку Світлани Заліщук до Луганської області.  Загрузка...

Оставьте первый комментарий