Подорожчання газу для промисловості на 22% та підвищення вартості нестандартного приєднання до електромереж послаблює українську промисловість та економіку.

Про це заявили очільники парламентських комітетів, керівники галузевих асоціацій і великих промислових підприємств та профільні експерти під час круглого столу на тему: «Вплив тарифної політики на промисловість та економіку» 

Голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк запропонував запобігти друку Постанови НКРЕКП про шестикратне підвищення питомої вартості нестандартного приєднання до електромереж та звернутися до НАБУ з вимогою розслідування цього рішення.

Також політик нагадав про підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення на 25%. “Підвищення можливе не раніше, ніж влітку і на значно менший відсоток. Має бути досягнутий компроміс з галузевими асоціаціями - металургами, рударями, аграріями тощо”. “Треба змусити МЕРТ та Мінфін до діалогу та захисту інтересів промисловості. Діяльність цих міністерств має ширші завдання, ніж впровадження ProZorro, приватизація чи обслуговування співпраці з МВФ. Власна промисловість має стати найвищим пріоритетом не на словах, а у справах!” – вважає парламентар.

“Діагноз ситуації, яку ми сьогодні маємо дуже простий – це монополізм на енергетичних та інших ринках. Але і ліки дуже прості - конкуренція. Чим більша буде конкуренція, тим нижчими будуть ціни, тим більш прозоро будуть функціонувати ринки і тим краще нам буде жити і працювати», - заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

“При прийнятті рішень у нас повинна бути домінанта інтересів України і українців, а не політичних амбіцій і політичних завдань, які кожний перед собою ставить», - додав нардеп.

Щодо питання підвищення вартості нестандартного приєднання до енергомереж, голова Української асоціації відновлювальної енергетики, керівник сектору «Енергетика» Офісу ефективного регулювання Олексій Оржель заявив: “Доступ до інфраструктури, що була створена ще за радянських часів, має бути інвестиційною перевагою України. Фактично ж неадекватне рішення регулятора призводить до зупинки реформи енергетичної галузі”.

«Нам кажуть, що ставки низькі, а в презентаціях для європейських інвесторів вказується рентабельність вантажоперевезень на рівні 35-50%. Таким чином, використовуючи монопольне становище, залізниця субсидує пасажирські перевезення”. О.Каленков переконаний, що в Україні тариф на транспортування газу вже вище, ніж тариф на газ в РФ. «У цьому році УЗ запланувала інвестувати 27 млрд. грн., але вже зараз, до підвищення з/д тарифів, компанія може освоювати 13 млрд. грн. Покажіть свою ефективність, і тоді ми погодимося на індексацію», - підсумував Домбровський.

Президент «Української зернової асоціації» Володимир Клименко наголосив, що підвищення тарифів до 1 липня є для представників галузі неприйнятним.Загрузка...

Оставьте первый комментарий