ВР заборонила продавати та передавати в аренду землі держвласності без аукціонів  фото

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів" №2279, який передбачає, що землі комунальної та державної власності буде продаватися та передаватися в оренду тільки на аукціоні.

Законодавчу ініціативу підтримали 228 народних депутатів.

На думку авторів законопроекту, запровадження аукціонів дозволить зменшити корупцію в процесі розпорядження земельними ділянками державної та комунальної власності.

Законопроектом вирішується проблема непрозорого порядку передачі земельних ділянок в оренду. Автори вважають, що при нинішньому неконкуретному порядку передачі землі, держава і місцеві громади втрачають значні кошти, адже рівень орендної плати є суттєво нижчим, ніж той, який мав би бути встановлений на аукціоні.

Зокрема, необхідність внесення вказаних законодавчих змін передбачена пунктом 1.3 Розділу ХІІ Коаліційної угоди.

Варто зазначити, що згідно зі змінами, через аукціони повинна надаватися земля для діячів культури і мистецтва під творчі майстерні; під створення озеленених територій загального користування; вузам, державним і комунальним підприємствам для здійснення їх діяльності.Загрузка...

Оставьте первый комментарий