Верховна рада ухвалила закон про Нацкомісію з енергетики фото

Верховна рада проголосувала у другому читанні за законопроект "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг" №2966-д. За документ проголосували 250 народних депутатів. 

Згідно з проектом закону, члени НКРЕ затверджуються президентом на підставі рішення Номінаційної комісії. Номінаційна комісія складається з п'ятьох членів, двох повинен визначати президент, ще двох - Верховна Рада (по одному від комітетів ПЕК і ЖКГ) і одного - Кабмін (за поданням міністра енергетики).

Читайте також"Дії уряду створили ризик втрати 5 млрд доларів" - народні депутати ВРУ

Як писав у колонці на ЕП народний депутат Олександр Рябчин, при такій формулі більшість в Номінаційній комісії буде саме у президента.

До складу регулятора будуть входити сім членів, у тому числі голова. Вони будуть призначатися на 6 років без права обіймати посаду більше 2 строків.

Голова НКРЕ обирається членами Регулятора шляхом таємного голосування. Він переобирається кожні два роки після дня затвердження першого складу Нацкомісії.

У прикінцевих положеннях зазначається, що відносно чинного глави і членів НКРЕ президентом застосовується ротація, згідно з якою члени регулятора підлягають звільненню у три етапи.

Перших 3 членів повинні змінити не пізніше 6 місяців з моменту вступу в силу закону, ще двох - не пізніше 12 місяців, інших - не пізніше ніж через 18 місяців.

"Фінансування регулятора здійснюється за рахунок надходження до спеціального фонду держбюджету внесків на регулювання, які сплачуються суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг", - йдеться у документі.

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм на своїй сторінці в Facebook повідомив, що фракція "Батьківщина" провалила поправку до законопроекту про НКРЕ, яким регулювався принцип і терміни ротації складу діючої комісії. (Поправка №186 до законопроекту 2966-д).

"Таким чином, Юлія Тимошенко власноруч продовжила контроль Петра Порошенка над енергорегулятором. І як наслідок - збереження енергетичних монополій, тарифи на тепло і газ", - написав він.

Нагадаємо, у середу Комітет з питань ПЕК проголосував поправки про ротацію протягом 1,5 року членів НКРЕ. Згідно з цією поправкою голову регулятора Дмитра Вовка, який до призначення на посаду працював менеджером кондитерської корпорації Roshen, неможливо буде звільнити ще 1,5 роки.


Загрузка...

Оставьте первый комментарий