10 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект "Про державну службу" №2490, за яким державні службовці будуть призначатися за конкурсом. За відповідне рішення проголосували 261 народних депутатів.

Законопроект передбачає заборону чиновникам перебувати у політичних партіях. Чиновників обиратиме Комісія з питань вищого корпусу державної служби, яка на третину складатиметься із представників громадськості. Дія закону поширюватиметься на посади в секретаріаті Кабміну, Адміністрації Президента, апараті РНБО, апараті Верховної Ради, секретаріаті Конституційного суду, секретаріаті Вищої ради юстиції, Центральної виборчої комісії, Рахунковій палаті, в міністерствах та інших центральних органах виконавчої влади та державних колегіальних органах, а також їх територіальних органах, місцевих державних адміністраціях.

Законом вводиться нова посада державного секретаря, який обирається на конкурсі та керує апаратом міністерства. Навіть при зміні Кабінета Міністрів, він залишиється залишається на посаді. Держсекретар забезпечує виконання завдань міністра. Варто відмітити, що зараз цю функцію виконує політична фігура — заступник міністра-керівник апарату. Радники, прес-секретарі, помічники втрачають статус держслужбовців. 

Варто зазначити, що фонд зарплат держслужбовців буде формуватися за рахунок коштів дежрбюджету та в рамках програми ЄС щодо допомоги від міжнародних фінансових організацій, донорських установ.

Закон вступає в силу з 1 травня 2016 року, а не 3 1 січня, як планувалося спочатку. Як зазначила народний депутат Олена Шкрум, це робиться для того, щоб встигнути внести зміни в інші правові акти.Загрузка...

Оставьте первый комментарий