Верховна Рада внесла зміни до регулювання містобудівної діяльності, аби дозволити виділити земельну ділянку для увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

За прийняття законопроекту 6068 проголосували 276 народних депутатів.

Авторами законопроекту виступили Ірина Луценко, Ірина Геращенко та Марія Іонова. Вони переконані, що це дасть можливість створити Музей Революції Гідності.

Закон встановлює, що положення частини третьої та четвертої статті 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" не поширюється на надання у центральній частині міста Києва в установленому порядку земельної ділянки із земель комунальної власності у користування Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності для будівництва з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Закон було проголосовано із поправкою народного депутата Юрія Левченка, яка забороняє подальшу зміну цільового призначення та власника користувача земельної ділянки, а також передачу ділянки чи приміщень музею в оренду чи суборенду.

Нагадаємо, що 12 квітня 2016 року Указом Президента України № 138/2016 зазначеному державному закладу надано статус національного та визначено його назву – «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності».

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що він спрямований на забезпечення можливості функціонування та реалізації місії Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, яка, серед іншого, полягає у збереженні, презентації та поширенні в Україні та світі історії боротьби українців за національну та особисту свободу, права та гідність. 

Прийняття даного проекту Закону України, на думку авторів, сприятиме забезпеченню можливості повноцінного функціонування та реалізації місії Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні.Загрузка...

Оставьте первый комментарий