Верховна Рада України 290 голосами народних депутатів прийняла за основу проект Закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" №2244а. Даний варіант документу був проголосований з урахуванням поправок народного депутата України Лілії Гріневич.

Суб`єктом законодавчої ініціативи виступив Кабінет Міністрів України. Варто зазначити, що до базового урядового законопроекту було подано три альтернативні.

Метою проекту Закону є модернізація законодавчого забезпечення сфери наукової і науково-технічної діяльності. У пояснювальній записці зазначається, що вперше на законодавчому рівні пропонується ввести поняття «науковий підрозділ», оскільки чинне законодавство пов'язує віднесення деяких категорій працівників до наукових з роботою на посадах у такому науковому підрозділі. У проекті Закону вводиться низка нових положень, які передбачають можливість науковим установам за погодженням із власником (власниками) входити до інших об'єднань юридичних осіб із збереженням статусу юридичної особи та фінансової самостійності з метою виконання своїх статутних завдань. Це дасть можливість найбільш повно використовувати наявний науковий та технічний потенціал за рахунок об'єднання зусиль і ресурсів наукових установ та виробничих структур з метою проведення спільних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, спрямованих на забезпечення технологічних проривів.

Також, з метою усунення «фінансової дискримінації» галузевої науки порівняно з бюджетними науковими установами у законопроекті передбачено перенесення «тягаря» фінансування доплат до наукових пенсій з державних небюджетних та недержавних наукових установ, вищих навчальних закладах на державний бюджет та Пенсійний фонд України.

Верховна Рада, також, 229 голосами народних депутатів прийняла рішення до другого читання розглянути даний законопроект за скороченою процедурою.Загрузка...

Оставьте первый комментарий