Депутат від фракції "Народний Фронт" Вікторія Сюмар зареєструвала у Верховній Раді Проект Закону № 3359 про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" (щодо фільмів держави-агресора). Так, депутат пропонує накласти заборону на трансляцію фільмів країни-агресора, які вироблені чи опубліковані (оприлюднені) після 1 січня 2014-го року.

За словами депутата, правка стосується поняття "вироблення та оприлюдення". Тому до чинної редакції закону пропонують додати фільми, які були не тільки вироблені після зазначеної дати, але й опубліковані (оприлюднені).

"Це на вимогу представників індустрії, які кажуть, що дату виробництва фільму, фактично, неможливо встановити. Адже процес вироблення є дуже довготривалим, і в жодному нормативно-правовому акті немає такого поняття як "дата виробництва фільму". Також кажуть, що виробники фільмів зможуть підроблювати документи для того, щоб дата виробництва була до 1-го січня. Фактично, можна маніпулювати словом "вироблення", в той час, як дата оприлюднення чи опублікування має обов'язково зазначатися в титрах до фільму. Ми додали цю правку для того, щоб виробники фільмів держави-агрессора не могли спекулювати, трактувати норму двояко, аби обійти закон стороною", - пояснили журналістам "Грушевського,5" у Вікторії Сюмар.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий