Голосування за законопроект «Про ратифікацію Договору між Україною та Урядом Малайзії про взаємну правову допомогу в кримінальних справах» відбудеться сьогодні, 22 лютого. 

Ініціатор законопроекту президент України. Про це зазначено на сайті Верховної Ради.

Завданням проекту Закону України «Про ратифікацію Договору між Україною та Урядом Малайзії про взаємну правову допомогу в кримінальних справах» є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання Договором чинності.

"Метою Договору є налагодження ефективного співробітництва судів та інших компетентних органів обох держав у процесі надання взаємної правової допомоги при розслідуванні кримінальних справ та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом" - зазначив міністр юстиції Павло Петренко.

У поянювальній записці зазначено, що невід’ємною частиною проекту Закону є Договір між Україною та Урядом Малайзії про взаємну правову допомогу в кримінальних справах, який складається з 24 статей, що регламентують умови і порядок міжнародного співробітництва з питань надання взаємної правової допомоги в кримінальних справах.

Стаття 1 Договору визначає сферу застосування Договору та обсяг правової допомоги, що включає: одержання свідчень aбо доказів; надання можливості особам надавати докази або сприяти кримінальному розслідуванню та судовому розгляду, включаючи передачу осіб під вартою; вручення судових та процесуальних документів; проведення обшуку і вилучення; огляд об'єктів і місцевості; надання інформації і речових доказів; ідентифікацію, виявлення, арешт, вилучення та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та знарядь злочинів; встановлення місцезнаходження та ідентифікацію осіб; будь-які інші форми допомоги, що не суперечать законодавству запитуваної Сторони.

Стаття 2 Договору встановлює центральні органи Сторін. Для України це – Генеральна прокуратура (щодо запитів на стадії досудового розслідування) і Міністерство юстиції (щодо запитів на стадії судового розгляду).

Стаття 3 Договору визначає підстави, з яких у наданні правової допомоги може бути відмовлено.

Вимоги щодо форми і змісту запиту про надання правової допомоги викладені у статтях 4, 5 Договору. Загальний порядок виконання запитів та особливості надання окремих видів правової допомоги регламентовано у статтях 6 – 17 Договору.

Статті 18, 19 Договору присвячені дійсності документів та порядку покриття витрат, пов’язаних з виконанням запиту про надання правової допомоги.

Статті 21 – 24 містять прикінцеві положення щодо вирішення розбіжностей, проведення консультацій, внесення змін, а також набрання чинності та припинення дії Договору.

Нагадаємо, що Загрузка...

Оставьте первый комментарий