Члени комітетів Верховної Ради України взяли участь у семінарі «Про роль національних парламентів у впровадженні стандартів Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Про це інформує прес-служба Верховної Ради України.

Семінар було проведено з метою надання народним депутатами України знань стосовно сфери судової політики Європейського суду та удосконалення інституційного напрямку. Робота семінару почалася зі вступної промови Генерального секретаря Парламентської асамблеї Ради Європи Войцеха Савіцкого.

У ході семінару розглянуто питання статусу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) у внутрішньодержавному праві, ролі Європейського суду з прав людини, а також Комітету міністрів Ради Європи в системі Конвенції, діяльності Європейської комісії за демократію через право Ради Європи. Особлива увага була приділена рішенню європейського суду з прав людини відносно України та стану їх виконання.

Окрім того, відбулася дискусія відносно ролі національних парламентів у впровадженні Конвенції під час якої, здійснено огляд ситуації, як в Україні, так і в інших країнах-членах. Доповідачами були пані Енн-Кетрін Спек, науковий працівник юридичного факультету Мідлсекського університету (Великобританія), пан Гедеван Попхадзе, перший заступник голови Комітету з захисту прав людини та цивільної інтеграції, член Комітету з правових питань парламенту Грузії, від української сторони – народні депутати України Ірина Суслова та Ігор Алексєєв.

Завершився захід за “круглим столом” результатами семінару та обговоренням можливостями впровадженнями їх у законотворчій діяльності парламентарів в подальшому.

Члени української делегації висловили щиру вдячність Парламентській асамблеї Ради Європи за організацію семінару та готовність до подальшої співпраці, адже Конвенція є частиною національного законодавства України та передбачає визнання державою обов’язкової юрисдикції Європейського суду з прав людини, тому практика тлумачення і застосування Конвенції Європейським судом з прав людини є вкрай важливою для національної правотворчості.Загрузка...

Оставьте первый комментарий