Тимошенко вимагає скликати позачергову сесію Ради для відставки Яценюка фото

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, на прес-конференції, заявила, що її політична сила наполегливо вимагає від президента України Петра Порошенка і спікера ВР Володимира Гройсмана скликати позачергову сесію Верховної Ради. 

"Ми зараз відверто і публічно звертаємося до президента України та голови ВР з єдиною вимогою. Згідно зі статтею 83 Конституції, сказано, що позачергова сесія ВР з вказаною порядком денним скликається одноосібно головою ВР або на вимогу президента. Крім того, ще є можливість зібрати третину підписів нардепів. Але третина підписів нардепів - це те ж саме, фракції президента і прем'єр-міністра. Тому ми звертаємося зараз, згідно зі статтею 83 Конституції, з вимогою негайно скликати позачергове засідання ВР з єдиним пунктом порядку денного - це відставка уряду Яценюка. Для цього є всі підстави і інструменти. Ми можемо, згідно з Конституцією, навіть якщо свідомо було провалено голосування за недовіру уряду, голосувати за звільнення з посади прем'єр-міністра України, що також тягне за собою відставку уряду ", - заявила Тимошенко.

 


Також Тимошенко закликає до позачергового засідання аби обговорити із «демократичними силами» стратегію економічної і соціальної політики, що проводиться прем'єр-міністром і його урядом.

"Стратегія настільки помилкова, що вона нагадує, по суті, здачу України в жертву хаосу, а це значить - в жертву окупанта. Саме тому перегляд стратегії, перегляд всіх положень коаліційної угоди та затвердження покрокової дорожньої карти виведення України з кризи - це сьогодні невідкладне завдання , яку повинна зробити ВР, але ініціативу щодо скликання позачергового засідання повинен взяти на себе президент України", - зазначає Тимошенко.

Як заявила лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, повторно на цій сесії виносити питання про недовіру Кабміну не можна, а прем'єру - можна. Як відомо, відставка прем'єра тягне за собою відставку всього уряду. Єдиним пунктом порядку денного буде відставка прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка.

Нагадаємо, що згідно з регламентом, голосувати за відставку уряду за результатами звіту про його діяльність народні депутати можуть тільки один раз за сесію. Тобто уряд Яценюка не може бути відправлений у відставку раніше вересня цього року.Загрузка...

Оставьте первый комментарий