Сюмар заявила, що Мінінформполітики повинно подавати до суду на антиукраїнські ЗМІ фото

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар («Народний фронт») заявила, що її Комітет чекає звіту Міністерства інформаційної політики, які заходи були зроблені для захисту українського інформаційного простору.

Про це вона заявила з трибуни парламенту 9 вересня.

«В мене виникло дуже багато питань про професійний рівень нашого уряду. Пані Джаппарова розповідала нам, як повинні діяти народні депутати і які закони вони мають приймати. Сьогодні Мінінформполітики, на яке ми виділяємо кошти, просто має робити свою роботу. Відповідний моніторинг і експертизу. І далі йти до суду, а вже він має всі можливості застосовувати заходи до тих ЗМІ, які розпалюють міжнаціональну ворожнечу, пропагують війну», - заявила Вікторія Сюмар.

Вона також обурена тим, що перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джеппар вказує, що необхідно прийняти закони, «аби вони могли відбирати ліцензії».

«Такий професійний рівень виконавчої влади дуже серйозно турбує. В мене виникає дуже багато питань щодо того, чим сьогодні займається Мінінформполітики. Пані Джаппарову взагалі перший раз чую. Ми чекаємо на комітеті звіт Мінінформполітики про те, які заходи були ним зроблені для захисту українського інформаційного простору», - наголосила Вікторія Сюмар. 

Нагадаємо, після підпалу будівлі НІСу, який готує програми для «Інтера» Президент Петро Порошенко заявив, що силові відомства не повинні допустити ескалації насильства, а дії того чи іншого засобу масової інформації мають оцінюватися в рамках закону.

«Разом з тим є абсолютно неприпустимою реалізація сценарію держави-агресора, коли через фінансування з Російської Федерації окремі засоби масової інформації намагаються дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Але реагування на це має бути в абсолютно законний спосіб», - підкреслив президент.

На переконання глави держави, для цього Верховна Рада, за ініціативи Ради національної безпеки і оборони, має забезпечити це на законодавчому рівні.

«Прошу, Олександре Валентиновичу, скоординувати позицію з парламентом законодавчого забезпечення захисту інтересів у сфері національної безпеки, в галузі стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки держави. Прошу взяти це негайно до виконання», - сказав Президент України, звертаючись до голови РНБО Олександра Турчинова.

Глава держави наголосив, що Служба безпеки України має забезпечити відповідне інформаційне і аналітичне забезпечення. 

Водночас глава МВС Арсен Аваков заявив, що «Інтер» продовжує вести антиукраїнську позицію через договорняки з владою. Міністр стверджує, що телеканал «Інтер» контролюється народним депутатом («Опозиційний блок»), одним з власників каналу Сергієм Льовочкіним і критикує тільки партію «Народний фронт» та проукраїнські сили. При цьому він заявив, що не стверджує, що із одним з власників каналу «Інтер» Сергієм Льовочкіним домовився Президент України Петро Порошенко.

Загрузка...

Оставьте первый комментарий