Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей запевнила у подальшій підтримці України з боку британського уряду в протидії російській агресії.

Про це повідомляє прес-служба Апарату Верховної Ради України. 

З нагоди 25-річча дипломатичних відносин України та Великобританії співголова групи дружби з міжпарламентських зв'язків з Великобританією Світлана Заліщук перебувала з візитом у Великобританії з 23 по 27 січня 2017 р. та провела низку зустрічей з депутатами, урядовцями, дипломатами, студентами, експертами та журналістами. 

Ключовою подією протягом візиту стала зустріч із прем’єр-міністром Великобританії Терезою Мей.

Заліщук наголосила на необхідності збереження санкцій проти Росії та відзначила, що без вирішення українського конфлікту неможливо врегулювати питання європейської безпеки на континенті. Мей у свою чергу запевнила у підтримці у протидії російській агресії.

Також пройшли зустрічі із керівником делегації Великобританії у Парламентській асамблеї НАТО Річардом Беньйоном та головою Комітету з питань національної оборонної стратегії, колишнім Міністром закордонних справ Маргарет Беккет. На зустрічах обговорили питання кібербезпеки України в контексті загрози кібер-атак з боку Росії, а також перспективи виключення російських банків з міжнародних платіжних систем як один з інструментів санкційного тиску на РФ.

У рамках програми відбулося відзначення 25-річчя встановлення українсько-британських дипломатичних відносин та формування групи дружби з Україною у британському парламенті за сприяння Посольства України у Великобританії. З нагоди цієї події співголова групи дружби Світлана Заліщук виступила із промовою у британському парламенті.

Окрім спілкування із британськими депутатами, Світлана Заліщук взяла участь у зустрічі із керівником підрозділу МЗС Великобританії, що займається формуванням політики щодо України, - Майклом Тетемом. На цій зустрічі Заліщук наголосила на неможливості зняття санкцій щодо Росії у зв'язку із продовженням її агресії на сході України. Також учасники зустрічі домовилися докладати зусиль задля посилення переговорів між Україною, Великобританією та іншими країнами ЄС з метою якнайшвидшого розблокування угоди про «Відкрите небо» між Україною та ЄС.

Протягом тижня Світлана Заліщук провела 5 зустрічей із британськими журналістами, зокрема із «Оpen Democracy», «Guardian», «Sky news», де вона їх проінформувала про актуальну політичну ситуацію в Україні. Світлана Заліщук відзначила, що у британських ЗМІ стали менше висвітлювати новини щодо війни на території України, що призводить до недостатньої поінформованості щодо погіршення безпекової ситуації в Україні.

Також за час візиту до Великобританії парламентар ознайомилася із роботою парламенту та на виборчому окрузі члена британського парламенту - депутата від Шотландської національної партії Стівена Ґетінза.

Заходи відбулися за підтримки Вестмінстерської фундації за демократію, яка здійснила фінансування поїздки, а також Посольства України у Великобританії, британського парламентаря Стівена Ґетінза та голови британської групи дружби з Україною сера Джеральда Ґоварда.Загрузка...

Оставьте первый комментарий