За минулий тиждень до Верховної Ради, станом на 23 листопада, надійшло 63 законодавчі ініціативи, серед яких 42 - процедурні, в основному щодо повернення на доопрацювання. Проекти законів, зареєстрованих за минулий тиждень, в більшості стосуються змін до Податкового та Бюджетного кодексів, щодо соціального захисту учасників АТО та ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Переважно ініціаторами виступали групи депутатів з різних фракцій, проте є ряд депутатів, які виступили суб`єктами законодавчої ініціативи одноосібно.

Редакція "Грушевського 5" вирішила виокремити найцікавіші законопроекти, серед яких проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо особливостей формування та виконання бюджетів об'єднаних територіальних громад" №3490 Сергія Мельника, проект Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення права на інформацію та права на звернення" №3493 Валентина Дідича, проект Закону "Про внесення змін до статті 28 Регламенту Верховної Ради України (щодо вилучення норми про рейтингове голосування)" №3487 нардепа Пинзеника.

Законопроект Мельника покликаний забезпечити формування та виконання бюджетів об’єднаних територіальних громад, а також недопущення зниження якості бюджетного забезпечення в тих територіальних громадах, що не об’єднались. Документ описує процедуру формування бюджетів у новоутворених громадах.

Законопроект Дідича передбачає встановлення відповідальності осіб, що зобов’язані законом видавати або приймати документи у громадян України. Наприклад, за порушення Закону України "Про доступ до публічної інформації" шляхом ненадання відповіді на запит на інформацію, ненадання інформації, відмови в наданні інформації, надання недостовірної інформації передбачає накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законодавча ініціатива Пинзеника передбачає вилучення з Регламенту ВР норми про сигнальне голосування (рейтингового). На думку депутата, сигнальне голосування в парламенті стало способом витискування рішень, так як нерідко використовується багатократно з одного питання.Загрузка...

Оставьте первый комментарий