Що депутати напрацювали за останній місяць? фото

За останній місяць роботи перед офіційним оголошенням літніх канікул у Верховній Раді, народні депутати встигли ухвалити 52 законопроекти. Чим же запам’яталась робота народних обранців? Редакція «Грушевського, 5» вирішила розглянути основні законопроекти нардепів, не включаючи процедурних питань. Висновки ефективності роботи Верховної Ради робити Вам.

Судова система (7):

Онищенку дали уникнути покарання

Початок липневого засідання можна відзначити трьома гучними постановами – про надання згоди на затримання, арешт та притягнення до кримінальної відповідальності Олександра Онищенка. Не встигли нардепи остаточно проголосувати, як депутату фактично надали можливість втекти. Онищенка звинувачууть у створенні злочинної організації, легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, і розкраданні. Як повідомляв генпрокурор Юрій Луценко Народному депутату України дала втекти недосконалість закону про регламент і наявність депутатської недоторканності.

Ініціатор: Павло Пинзеник, фракція «Народний фронт»


Звільнили та призначили суддів

Ухвалено 4 постанови про звільнення суддів та суддів Конституційного Суду України. Як пояснювали народні депутати, судді були звільнені на підставі заяв про звільнення за власним бажанням чи відставку, а також у зв'язку з неможливістю виконання посадових обов'язків за станом здоров'я та досягненням пенсійного віку. В результаті, було звільнено 41 суддю та 2 судді Конституційного Суду України.

Ініціатор: Андрій Парубій, голова Верховної Ради


Державне управління (4):

Зробили крок до посилення президентської вертикалі.

ВР ухвалила у першому читанні законопроект про внесення змін у закон про державну службу, який дав президентові контроль над місцевими органами влади (4370-1). Він передбачає, що Кабмін подаватиме президентові кандидатури голів місцевих державних адміністрацій за поданням комісії не при Кабміні, а при самому президентові. Ініціаторами відповідної ініціативи виступили нардепи Артур Герасимов та Андрій Река.

Звільнили та призначили членів Ради НБУ

2 – постанови про звільнення та призначення членів Ради Національного банку України.  У відповідності з ухваленими актами, Верховна Рада України звільнила членів наглядової ради Національного банку і підтримала кандидатури нових - за парламентськими квотами. Таким чином, Віктор Козюк призначений в наглядову раду НБУ на 7 років, Олена Щербакова - на 6 років, Тимофій Милованов - на 5 років, Віра Ричаківська - на 4 роки.

Ініціатори: Михайло Довбенко (фракція «БПП»), Сергій Рибалка(фракція «РПЛ»)


Виділили 10 млн. на відновлення Донбасу

Нарешті, Верховна Рада виділила кошти на міністерство з питань тимчасово окупованих територій та переселенців. Фінансування відомства у розмірі 10 мільйонів 196 тисяч гривень здійснюватиметься з держбюджету на кошти, виділені на Державне агентство з питань відновлення Донбасу.

Ініціатор: Гройсман Володимир Борисович, Кабінет Міністрів України


Економічна політика (2):

Задовольнили вимогу МВФ

У відповідь на вимоги МВФ, ВР у першому читанні ухвалила урядовий законопроект №4516 стосовно мінімізації адміністративного впливу на надходження до держбюджету. Закликати нардепів голосувати в Раду приїжджав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. У відповідності з проектом, контролюючим органом вищого рівня для всіх територіальних контролюючих органів буде центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну податкову і митну політику.

Ініціатор: Гройсман Володимир Борисович, Кабінет Міністрів України


Розширили повноваження НБУ

У першому читанні депутати ухвалили президентський законопроект №2413а, що передбачає ліквідацію Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та передачу її функцій НБУ та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦФБР).

Ініціатор: Петро  Порошенко, Президент України


Регламент (5): 

Затвердили календарний план проведення п'ятої сесії(4904) але відмовились працювати до 6 вересня. Також, проголосували за проведення парламентських слухань на тему туристичної індустрії та на тему державних гарантій соціального захисту учасників антитерористичної операції.


Національна безпека і оборона (3):

Ухвалили закон щодо Сил спеціальних операцій ЗСУ

Верховна Рада підтримала законопроект щодо Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Він визначає правовий статус і застосування Сил спеціальних операцій самостійно чи у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій щодо утворення сприятливих умов для успішного проведення воєнно-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

Ініціатори - авторський колектив представників різних фракцій: Ірина Фріз Василівна (БПП), Іван Вінник (БПП), Артур Герасимов (БПП), Андрій Левус («Народний фронт»), Андрій Тетерук («Народний фронт»), Дмитро Тимчук («Народний фронт»), Тетяна Чорновол («Народний фронт»), Павло Кишкар (БПП), Сергій Кудлаєнко (БПП), Сергій Куніцин (БПП), Надія Савченко («Батьківщина»),  Ольга Бєлькова (БПП),  Олена Матузко (БПП), Вадим Денисенко (БПП), Андрій Лозовой (РПЛ).


Зробили крок до ідентифікації за ДНК загиблих бійців

Рада ухвалила у першому читанні законопроект щодо генетичної ідентифікації військовослужбовців, яким передбачено створення відповідної бази даних ДНК. Передбачається, що уповноважений орган зобов’язаний надати можливість особі, яка вступає на військову службу, здати за допомогою неінвазивних методів, біологічні зразки матеріалу, що містять ДНК цієї особи.

Підтримали секторальні санкції проти Ірану

Верховна Рада затвердила рішення Ради нацбезпеки і оборони про виконання резолюції Ради безпеки ООН про Спільну та всеосяжний план дій в частині секторальних санкцій по відношенню до фізичних і юридичних осіб Ірану. Вважається, що вони будуть сприяти "ядерного нерозповсюдження".


Екологічна політика (2):

Верховна рада проголосувала в першому читанні за проект закону про оцінку впливу на навколишнє середовище № 2009а-д, прийняття якого є частиною виконання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом.

Ініціатор: Анатолій Дирів («Народний фронт»)


У першому читанні ухвалила законопроект №3259, який передбачає встановлення механізму для забезпечення охорони навколишнього середовища при плануванні соціального розвитку та господарської діяльності.

Ініціатори: Остап Єднак (позафракційний), Ганна Гопко(позафракційна), Віктор Кривенко(БПП), Павло Кишкар (БПП), Вікторія Пташник(позафракційна), Ольга Богомолець(БПП), Іван Рибак(БПП).


Сфера IT(1):

Підтримали українських фрілансерів

ВР прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг (№ 4496). Закон усуває штучні адміністративні бар'єри на шляху експорту послуг з України, в тому числі експорту IT-послуг.

Ініціатори: Вікторія Пташник (позафракційна)


Медіа (1):

Кабельники будуть платити за трансляції

ВР ухвалила законопроект №3504, який передбачає скасування існуючого принципу формування універсальної програмної послуги, державного регулювання відносин між кабельними ТВ провайдерами та ефірними телеканалами. Сьогодні це регулювання полягає в тому, що кабельні оператори повинні показувати українські ефірні телеканали, не отримуючи від них оплати, та й не сплачуючи їм за ретрансляцію.

Ініціатори: Вікторія Сюмар(«Народний фронт»), Богдан Онуфрик(БПП), Сергій Висоцький(«Народний фронт»)


Соціальна сфера (1):

150 мільйонів для дітей-сиріт

Верховна Рада підтримала за основу законопроект №4668 щодо надання допомоги дітям померлого годувальника незалежно від наявності у нього страхового стажу та доходу сім’ї. Для цього, передбачається виділення з держбюджету 150 млн. грн.

Ініціатори: авторський колектив на чолі з Людмилою Денисовою(«Народний фронт»)


Декомунізація (4):

Кіровоград перейменували у Кропивницький.

Відповідно  до постанови №4222, місто Кіровоград перейменовано в Кропивницький. Під декомунізацію підпали ще ряд населених пунктів на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької області.

Ініціатори: Олександр Горбунов («Народний фронт»), Станіслав Березкін («Відродження»), Дмитро Лінько (РПЛ), Ольга Червакова (БПП), Іван Крулько («Батьківщина»), Альона Шкрум («Батьківщина»)


Інші (8):

27 млн. на довибори у 7 округах

Верховна Рада додатково виділила Центральній виборчій комісії 12,5 мільйона гривень на проведення проміжних виборів нардепів у 7 одномандатних округах 17 липня. Ще 15,25 мільйона гривень виділено на функціонування Державного реєстру виборців.

Ініціатор: Сергій Алєксєєв (БПП)

Планують узаконити наставництво над дітьми

У першому читанні увалений законопроект №4784, в якому пояснюється, що різниця наставництва від усиновлення або інших сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, полягає в тому, що між наставником і дитиною не виникає сімейних або будь-яких інших правових відносин. У той же час, наставник допомагає дитині в засвоєнні норм, моделей поведінки, прийнятих в суспільстві з метою подальшої адаптації дитини до життя в соціумі.

Ініціатор: Петро Порошенко, Президент України


Посилили відповідальність за пияцтво за кермом

ВР ухвалила законопроект №4373, який передбачає, що за водіння у нетверезому стані на порушника накладається штраф від 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в даний момент один такий мінімум становить 17 гривень, тобто близько 10 200 гривень) і позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік.

Ініціатори: Андрій Тетерук(«Народний фронт»), Микола Паламарчук(БПП)


Встановили відзначення на державному рівні річниці заснування Дрогобича

До переліку пам’ятних дат та ювілеїв, які цього року відзначатимуться на державному рівні, будуть включені 925-річчя з часу заснування міста Дрогобича (1091), а також 400 років з часу першої писемної згадки про місто Чуднів (1616).

Ініціатори: Микола Княжицький («Народний фронт»), Ярослав Лесюк (БПП), Віктор Єленський («Народний фронт»)


Зробили крок проти будівельних афер

У першому читанні був ухвалений законопроект № 4733-1, який усуває штучний розподіл об'єктів будівництва. Будівництво об'єктів середнього і значного класів наслідків пропонується здійснювати винятково за дозвільною системою.

Ініціатори: авторський колектив з представників різних фракцій.


Підтримали «Антонов»

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект № 3457 «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» щодо підтримки літакобудівної галузі, який передбачає продовження тимчасово до 1 січня 2025 року норму про звільнення від сплати ПДВ по операціях з введення на митну територію України товарів (крім підакцизних), що використовуються для потреб літакобудівної промисловості.

Ініціатори: Сергій Березенко (БПП), Вячеслав Богуслаєв («Воля народу»), Руслан Князевич (БПП)

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий