В той час, як Конституційна Комісія під керівництвом Спікера ВРУ Володимира Гройсмана ініціює розгляд питання щодо зменшення кількості депутатів до 100 осіб, видання "Грушевського,5" вирішило проаналізувати, як це вплине на функціонування українського законодавчого органу.

Відомо, що український парламент має забезпечувати якісну роботу 27 комітетів. Кількісно, Верховна Рада не є найбільшим парламентом світу. 

Сусідній нам польський Сейм налічує 460 депутатів, а російська Дума складає 620 парламентарів.

Італійці зазвичай обирають 845 законодавців, а французи - 925. У Великобританії, наприклад, парламент містить 1410 представників.

Найбільший парламент світу налічує 2987 депутатів - Всекитайське зібрання народних представників.

Однак, в той же час, у Австрії законодавчу владу здійснюють всього 245 парламентарів: Федеральна Рада (62 деп.) та Національна Рада (183 деп.). У Чехії парламент складається з 281 представника, а у братній нам Латвії - зі 100.

Протягом усієї історії незалежної України, мандат народного депутата скоріше надавав його володарю статус та ряд преференцій, аніж забов`язував до щоденної кропіткої роботи.

Тому, за даними восьми скликань ВРУ, існує 42 депутати, які не подали жодного законопроекту в Раду. Серед законодавчих аутсайдерів, у більшості, представники БЮТ та "Партії регіонів": Бондар Володимир, Вершиніна Інга, Видрін Дмитро, Іванюшенко Юрій, Кобець Ольга, Кравчук Петро, Літвінов Володимир, Момот Сергій, Столар Володимир, Чертков Юрій, Пригодський Антон та ряд інших.

Чимало депутатів дозволяють собі не ходити на работу. Серед найбільших прогульників VIII скликання Верховної Ради - представники добровольчих батальйонів та військових формувань Дмитро Ярош та Андрій Білецький. 

Проте є й такі, що знаходяться в парламенті, систематично отримують заробітну плату, але проводять свій час поза сесійною залою, десь у кулуарах чи в буфеті. Таким є представник "Опозиційного блоку" Юхим Звягільський, єдиний парламентар, який обіймає посаду народного депутата усі вісім скликань ВРУ й не особливо тяжіє до виконання своїх посадових обов`язків.

Його колега Михайло Добкін також відрізняється з поміж усіх абсолютною байдужістю до парламентської роботи. Депутат місяцями не приходить до Ради, але систематично отримує компенсацію за проживання в Києві.

Очевидно, що дискусію потрібно перевести з кількісної площини у якісну. Адже доки не буде сформовано нормативну базу для відкликання народного депутата за прогули та невиконання своїх посадових обов`язків, доти ніхто не зможе гарантувати, що український законодавчий орган буде ефективно функціонувати у будь-якому складі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий