Народні депутати України Ірина Геращенко, Марія Іонова, Лілія Гриневич, Ірина Фріз та Артур Герасимов взяли участь у панельній дискусії щодо ролі жінок-політиків у миробудівництві.

16 грудня народні депутати України Ірина Геращенко, Марія Іонова, Лілія Гриневич, Ірина Фріз та Артур Герасимов взяли участь у панельній дискусії щодо ролі жінок-політиків у миробудівництві, організованій Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (ОБСЄ/БДІПЛ) спільно з Міжфракційним депутатським об’єднанням «Рівні можливості».

До обговорення проблеми повноправної участі жінок у всіх зусиллях, спрямованих на побудову миру, долучились ґендерні експерти Соня Локар (Словенія) та Ісмета Дервоз (Боснія і Герцеговина), а також більше 30 представників громадських та міжнародних організацій, українських правозахисників.

Під час дискусії було порушено питання значення жіночого лідерства у врегулюванні конфліктів, мирних переговорах, постконфліктному відновленні. На заході було акцентовано увагу на важливості участі жінок у процесах миробудівництва, що обумовлено необхідністю врахування конкретних проблем та потреб жінок, зумовлених ситуацією в Луганській та Донецькій областях.

«В умовах конфлікту на сході України страждають насамперед жінки. Вони становлять найбільший відсоток внутрішніх переселенців, загиблих серед мирного населення та жертв насильства. Конфлікт має різний вплив на чоловіків та жінок, тож їхні потреби та проблеми мають бути усебічно оцінені та враховані в процесі вирішення конфлікту», - зазначила народний депутат України Марія Іонова..

Особливу увагу в ході дискусії було приділено ролі жінок у мирних переговорах та формуванні ґендерно-чутливих мирних договорів. Соня Локар, виконавчий директор Центральної та Східної Європейської мережі з ґендерних питань зазначила: «Традиційно у мирних переговорах домінуюча роль належить чоловікам. Але такий підхід виключає позицію жінок і створює загрозу для побудови демократії та зумовлює затяжну політичну й соціальну нестабільність у постконфліктних суспільствах».



   

«Залучення жінок у сферу миробудівництва сприяє розширенню кола питань, які беруться до уваги під час мирного врегулювання конфлікту та збільшує можливості громад впливати на спільне вирішення глибинних проблем, що зумовили конфлікт. А отже, нижчим стає ризик його відновлення чи повторення. Тож зміцнення потенціалу жінок впливати на прийняття рішень у сфері мирного врегулювання конфлікту в Луганській та Донецькій областях є наразі дуже актуальним для України завданням», - зауважила Ірина Геращенко, народний депутат України.

«Міжнародний досвід свідчить, що належний рівень представництва жінок сприяє зміцненню миру у постконфліктних країнах та є запорукою більш комплексного постконфліктного відновлення. Важливо, щоб в Україні були сформовані практичні механізми для більш широкого залучення жінок у сферу миробудівництва та посилення їхнього впливу на прийняття рішень у цій сфері», - наголосила в ході дискусії народний депутат України Лілія Гриневич.

Захід організовано в рамках проекту ОБСЄ / БДІПЛ "Зміцнення діалогу між громадянським суспільством і ключовими державними органами та установами в Україні в сфері людського виміру", що був розпочатий у квітні 2015 року з метою посилення ефективних механізмів діалогу для вирішення ключових проблем у галузі прав людини в Україні, відповідно до зобов'язань ОБСЄ та міжнародних стандартів.



Загрузка...

Оставьте первый комментарий