Рада змінила умови видачі і погашення кредитів фото

Верховна Рада ухвалила законопроект про посилення умов видачі кредитів і інформування клієнтів про ставку кредитування. За відповідне рішення у другому читанні проголосували 247 народних депутатів.

"Цей закон 9 місяців чекав свого голосування. Ринок чекає прозорих умов по нових європейських нормах. Це імплементація європейських директив. Це не вигадування велосипеду. І по рекламі і по розкриттю інформації, ми копіюємо норми законодавства, щоб українські громадяни змогли отримати інструмент захисту себе", - заявив один із співавторів закону Руслан Демчак.

Законом передбачається: на рівні закону встановити обов’язок банку або іншої фінансової установи проводити оцінку кредитоспроможності позичальника.

Таким чином, необхідність проведення такої оцінки буде не тільки вимогою нормативно-правових актів Національного банку України, які стосуються управління банківськими ризиками, а являтиме собою законодавчу вимогу.

Закон встановлює вимоги до реклами відповідно до Директиви ЄС 2008/48 про договори споживчого кредитування, зокрема, в частині інформації щодо ефективної процентної ставки.

Так, до розрахунку ефективної ставки будуть включатись всі проценти за кредитом та платежі за інші послуги кредитодавця, пов’язані із кредитом.

Ця вимога буде застосовуватися лише в тому разі, якщо рекламні матеріали містять будь-які дані щодо витрат споживача.

Законому буде врегульована діяльність кредитних посередників та змінена черговість погашення вимог за договором про споживчий кредит: у першу чергу буде сплачуватись сума простроченого боргу, в другу – поточні платежі "тіла кредиту" та проценти, в третю – суми штрафних санкцій.

За чинною редакцією Цивільного кодексу України основна сума боргу ("тіло кредиту") сплачується в третю чергу, а штрафні санкції в другу.

Дія закону поширюється на всі споживчі кредити, тобто на кредити: для особистих цілей, сімейних потреб та не охоплює кредити для підприємницьких цілей.Загрузка...

Оставьте первый комментарий